Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Projekt "Jeżdżę z głową"

Jeżdżę z głową 2019 - program nauki jazdy na nartach i snowboardzie w Gminie Myślenice

Sporty zimowe cieszą się w Małopolsce ogromną popularnością i trudno się temu dziwić – w końcu to właśnie w naszym regionie można znaleźć świetne warunki, by rozwijać sportową pasję. Dzięki milionowi złotych przeznaczonemu z budżetu województwa na program "Jeżdżę z głową", dzieci z 69 małopolskich gmin wezmą udział w lekcjach jazdy na nartach i snowboardzie.

Dzięki projektowi Województwa Małopolskiego, co roku uczniowie, którzy nie potrafią jeździć na nartach czy snowboardzie, biorą udział w zajęciach prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów. Pokazują oni młodym Małopolanom nie tylko różne techniki jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też na co zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych osób. Podczas spotkań na stoku, nie brakuje też ciekawych metod nauki oraz sportowej radości, dzięki czemu wiele osób zapewne złapie narciarskiego „bakcyla” i chęć do spędzania każdej kolejnej zimy na stoku, zamiast przed ekranem telewizora czy komputera.

- Od 14 stycznia 2019 r. uczniowie 9 szkół podstawowych z Gminy Myślenice mogą uczestniczyć w projekcie „Jeżdżę z głową”, który jest współfinansowany przez Gminę Myślenice oraz Województwo Małopolskie. Projekt ma na celu zdobycie umiejętności podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach z zachowaniem elementarnych zasad bezpieczeństwa, kształtowanie nawyku jazdy w kasku oraz zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zajęcia odbywać się będą na stacji narciarskiej „Sport Arena Myślenice” na Górze Chełm: przez ferie zimowe, w systemie weekendowym lub jako zajęcia pozalekcyjne (szczegółowy harmonogram dostępny będzie w każdej szkole zakwalifikowanej do projektu) począwszy od 14 stycznia 2019 r. Cały kurs będzie trwał 16 godzin. Uczestnicy projektu – 115 uczniów szkół z Gminy Myślenice w ramach projektu mają zapewniony: transport, zajęcia z wykwalifikowanym instruktorem narciarstwa, opiekę nauczyciela, karnet na wyciągi, sprzęt narciarski oraz ciepły poczęstunek - ufundowany przez Sport Arena Myślenice oraz Szkółkę Narciarską Goofy Sport.

Szkoły zakwalifikowane do projektu:

- SP 4 Myślenice – 11 osób
​- SP Bęczarka – 10 osób
- SP Droginia – 12 osób
- SP Jasienica – 10 osób
- SP Jawornik – 24 osoby
- SP Osieczany – 12 osób
- SP Polanka – 12 osób
- SP Poręba – 12 osób
- SP Zawada – 12 osób

Jednorazowa opłata za cały kurs od rodzica/opiekuna dziecka wynosi 100 zł. Cały projekt opiewa na kwotę: 85.123,00 zł w tym pomoc finansowa z budżetu Województwa Małopolskiego 22.500 zł