Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 10 lutego 2020

Dziewczyny z Myślenic najlepsze w Respekt Cup 2020

W hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego turnieju halowego piłki nożnej kobiet Respekt Cup 2020 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W dwudniowej rywalizacji z udziałem szesnastu zespołów najlepsze okazały się zawodniczki gospodarzy – Respekt Myślenice, który w finale pokonał Staszkówkę Jelna 4:1.

Międzynarodowe rozgrywki organizowane przez Respekt Myślenice przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego, PKN Orlen oraz Miasta i Gminy Myślenice cieszyły się dużym zainteresowaniem i stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Imprezę wspierała spółka Sport Myślenice oraz Podokręg Piłki Nożnej w Myślenicach.

- To było wspaniałe piłkarskie wydarzenie. Zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności i zaangażowania zawodniczek rywalizujących na parkiecie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice i serdecznie gratuluje piłkarkom Respektu Myślenice kolejnego sukcesu. Dziękuję organizatorom, a przede wszystkim Magdalenie i Janowi Dziadkowcom, którzy zadbali o organizację i świetną oprawę tych zawodów – mówił Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, który w sobotę otwierał turniej, a w niedzielę w uroczystej gali wręczał nagrody najlepszym zawodniczkom.

Po dwudniowej rywalizacji w myślenickiej hali do wielkiego finału awansowały drużyny Respektu Myślenice i Staszkówki Jelna. Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli świetne widowisko, bo choć to Staszkówka wyszła na prowadzenie, to podopieczne trenera Przemysława Senderskiego szybko odrobiły straty z nawiązką. Najpierw doprowadziły do wyrównania po strzale Patrycji Gruszki, a następnie po przebojowych akcjach do siatki trafiały Zuzanna Węglarz, Mariola Stojeba oraz Lena Mucha.

Zuzanna Węglarz z drużyny Respektu została królową strzelców w całym turnieju, natomiast najlepszą bramkarką wybrano Sabinę Havrlantovą z czeskiej drużyny FC Vitkowice 1919, która uplasowała się na najniższym stopniu podium, wygrywając 1:0 w rzutach karnych z Hetmankami Włoszczowa. Statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Paulina Tomasiak, reprezentantka Polski, grająca na co dzień w Staszkówce Jelna.

Skład zwycięskiej drużyny Respektu Myślenice: Angelika Socha, Karolina Topa, Maria Dziadkowiec, Sonia Jurka, Kamila Topa, Zuzanna Węglarz, Agnieszka Bobowska, Lena Mucha, Majka Topa, Julia Śmietana, Anna Kuchta, Julia Dyduła, Patrycja Gruszka, Mariola Stojeba.

Nagrody wręczali w imieniu burmistrza Jarosława Szlachetki, wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder, a także prezes spółki Sport Myślenice Michał Funek, prezes Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice Stefan Socha, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica oraz Stanisław Bisztyga, a także Aleksander Horab, Magdalena i Jan Dziadkowcowie.

Końcowa klasyfikacja turnieju Respekt Cup 2020:

1. Respekt Myślenice
2. UKS Staszkówka Jelna
3. FC Vitkowice 1919
4. Hetmanki Włoszczowa
5. Starówka Nowy Sącz  
6. Zielonka Wrząsowice
7. Naprzód Sobolów
8. Dąb Zabierzów Bocheński
9. Football Wizards
10. Football Success Academy Kraków
11. Prądniczanka Kraków
12. Akademia Piłkarska Szaflary
13. Wanda Kraków
14. Górnik Wieliczka
15. Burza Roczyny
16. Gascontrol Havirov