LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 12 maja 2022

I gminny konkurs recytatorski w języku angielskim w SP w Zasani

Znajomość angielskiego jest dzisiaj jedną z fundamentalnych umiejętności, które przydają się już nie tylko w miejscu pracy. Uczymy się go od szkoły podstawowej, więc posługujemy się nim przynajmniej na poziomie co najmniej komunikatywnym. Przyswajalność wiedzy wśród dzieci wzrasta z roku na rok, choćby ze względu na innowacyjne metody nauczania języka obcego, a jedną z nich jest właśnie konkurs po raz pierwszy zorganizowany w gminie, dla dzieci szkół podstawowych, konkurs recytatorski w języku angielskim.  

Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody ufundowane przez Miasto i Gminę Myślenice, które w imieniu Burmistrza Jarosława Szlachetki wręczył sekretarz Robert Pitala oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Zasani Renata Piekarz. 

Angielski to język oficjalnie stosowany na całym świecie, narzędzie komunikacji dyplomatów oraz międzynarodowy kod informatyków, programistów i twórców nowych technologii. Chociaż angielski został ukształtowany przez wpływy innych języków, obecnie to on stanowi największe źródło zapożyczeń i wbrew pozorom jego nauka nie jest wcale taka prosta, dlatego też szkoła stara się wprowadzać coraz to nowsze metody nauczania tego kluczowego narzędzia, jakim jest język angielski.

- Składam serdeczne gratulacje dla laureatów i wyróżnionych. Był to pierwszy tego rodzaju konkurs w gminie Myślenice, a z pewnością nie ostatni, gdyż jego forma zdecydowanie sprzyja przyswajaniu znajomości języka. Uczniowie mieli przed sobą kilka barier, które z sukcesem udało im się pokonać - przypomnijmy, że konkurs nie ograniczał się tylko do nauki danego dzieła na pamięć, ale wymagał też od ucznia konfrontacji z wystąpieniem publicznym, co więcej w języku obcym. Uskutecznianie pomysłów w postaci takowych konkursów jest doskonałą formą nauki języka obcego, a przy okazji zachęca i motywuje ucznia do dalszego poznawania obszernego świata językowego, którego notabene ścieżka nigdy się nie kończy - skomentował sekretarz MiG Robert Pitala. 

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom jak i wyróżnionym! 

1. Liliana Jasek
2. Emma Rusek
3. Kacper Drożdż oraz Zuzanna Siatka 


4. Wiktoria Górszczak 
5. Antonina Tomczuk 
6. Aleksandra Arendarczyk 
7. Oliwia Zych 
8. Oliwia Kęsek
9. Kornelia Góralik