LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Maluch +

Żłobek Samorządowy w Myślenicach otrzyma dotację w wysokości 2,1 mln zł z rządowego programu Maluch +. Dotacja na gruntowną modernizację i powiększenie żłobka uzupełni wkład własny Gminy Myślenice w kwocie ponad 0,5 mln zł. Prace w żłobku mają rozpocząć się początkiem nowego roku i potrwają do jego końca. 

Burmistrz Jarosław Szlachetka w imieniu Gminy Myślenice podpisał umowę z Wojewodą Małopolskim na dofinansowanie rozbudowy oraz modernizacji Żłobka Samorządowego pozyskane w ramach programu Maluch +. Na rozbudowę myślenickiej placówki zostaną przeznaczone rządowe środki w wysokości 2 151 568,48 zł, a wkład własny z miejskiego budżetu wyniesie nieco ponad 0,5 mln zł.​

- Dofinansowanie z rządowego programu Maluch + zostanie przeznaczone na rozbudowę i termomodernizację budynku Żłobka Samorządowego w Myślenicach na Osiedlu 1000-lecia. Efektem realizacji tej inwestycji będzie utworzenie 72 miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Rozbudowa będzie polegać na zmianie parametrów użytkowych budynku, a konkretnie na dobudowaniu nowej dwukondygnacyjnej bryły o powierzchni 364 metrów kwadratowych. Powstaną cztery nowe sale wraz z wyposażeniem dla dzieci. Prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku i z pewnością wpisują się w oczekiwania mieszkańców, bowiem od lat zauważamy deficyt miejsc opieki dla najmłodszych dzieci, których rodzice chcą wrócić do obowiązków zawodowych – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zadanie realizowane przez Gminę Myślenice pn. „Rozbudowa i termomodernizacja budynku Żłobka Samorządowego w Myślenicach na Osiedlu 1000-lecia nr 18A” zostanie sfinansowane w 80% z pozyskanych środków rządowych z programu Maluch +. W ramach remontu zostaną wykonane cztery nowe sale, ciąg sanitarny, pomieszczenia magazynowe, klatka schodowa z windą i pochylnią dla osób niepełnosprawnych oraz nowy plac zabaw. Na ukończeniu jest opracowanie dokumentacji projektowej przedmiotowej inwestycji i jeszcze w marcu gminne Biuro Zamówień Publicznych ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy robót.