Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 10 czerwca 2019

Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Myślenic

W niedzielę w Myślenicach odbyła się VI już edycja Marszu dla Życia i Rodziny, który propaguje takie wartości jak życie oraz przywiązywanie do tradycyjnego modelu rodziny. W tym roku marsz odbył się pod hasłem - seksedukacja to deprawacja! W Myślenicach maszerowało ponad 500 osób.

Marsz wyruszył w z myślenickiego rynku oraz zakończył się na Zarabiu. W Banderozie czekały liczne atrakcje dla najmłodszych. Jak co roku przygotowano także poczęstunek dla wszystkich uczestników. Pochód został uświetniony przez orkiestrę reprezentacyjną Myślenic oraz parafialną oazę.

Organizatorem marszu była parafia NNMP w Myślenicach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny.

- Cieszę się i dziękuję Państwu za tak liczną obecność. Jestem wdzięczny, że pomimo upalnej pogody przyszliście dzisiaj i pokazaliście, że poszanowanie dla życia oraz wartości rodzinnych jest dla Was naprawdę ważne. Deklaruję, że jako Burmistrz Myślenic nie zezwolę na wprowadzenie do naszych szkół seksedukacji demoralizującej dzieci i młodzież. Serdecznie zapraszam już dzisiaj na przyszłoroczną edycję marszu – mówił Jarosław Szlachetka burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Marsze organizowane są od 13 lat na terenie całego kraju. Do tej pory udział w nich wzięło ponad 150 miast. Z każdym rokiem ich liczba wzrasta. Marsze dla Życia i Rodziny kreują publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.