Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Matka Boża Myślenicka patronką Miasta i Gminy Myślenice

Radni Rady Miejskiej w Myślenicach włączając się w uroczyste obchody Złotego Jubileuszu 50. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej w poniedziałek 19 sierpnia na nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej podejmą uchwałę o zawierzeniu dalszych dziejów i losów Miasta i Gminy Myślenice opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej.

Burmistrz i Rada Miasta i Gminy Myślenice, świadomi bogatego dziedzictwa duchowego i kulturowego Ziemi Myślenickiej oraz wzorując się na przykładzie św. Jana Pawła II, który ze swoim zawołaniem „Totus Tuus” często zawierzał Maryi Świat, Polskę i siebie, pragną uroczyście upamiętnić Jubileusz 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Pani Myślenickiej – czytamy w projekcie uchwały, którą radni przegłosują na poniedziałkowej sesji.

Symbolicznym wyrazem aktu zawierzenia dalszych dziejów i losów Miasta i Gminy Myślenice będzie ceremonia, która odbędzie się podczas obchodów 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej czczonego od XVII wieku w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach.