Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 18 marca 2019

Myślenice Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Sylwester Półtorak w kategorii mężczyzn, a Urszula Łętocha wśród kobiet okazali się najlepsi na trasie 10 kilometrów w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który 17 marca odbył się w kompleksie leśnym Uklejna w Myślenicach.

W ramach ogólnopolskiej imprezy upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych odbył się także bieg na dystansie honorowym 1963 metrów, który odnosi się historycznie do daty zabicia ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka. Na tym dystansie najszybszy okazał się Szymon Ostafin wyprzedzając Kacpra Bujasa i Mateusza Drabika.

Na głównym dystansie 10 km Sylwester Półtorak potrzebował 40 minut i 55 sekund, aby dotrzeć do mety. Dziesięć sekund później na mecie zameldował się Tomasz Garbień (41:05), a trzecie miejsce zajął Szymon Zachwieja (41:18). W kategorii kobiet Urszula Łętocha pokonała trasę w czasie 41:22 i co ciekawe w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na czwartej pozycji. Kolejne miejsca zajęły Iwona Piekarz (49:26) oraz Izabela Michałowska (54:51).

- Cieszę się, że druga edycja myślenickiego Biegu Tropem Wilczym odbywa się właśnie na terenie naszych Lasów Państwowych, należących do Nadleśnictwa Myślenice. Żołnierze, których pamięci jest ten bieg, zawsze byli związani z lasami. Dlatego tym bardziej się cieszę, że symbolika lasów kompleksu Uklejna nawiąże do historii – mówił przed rozpoczęciem biegu Tomasz Bartko, nadleśniczy myślenickiego oddziału Lasów Państwowych, który współorganizował imprezę.

W Biegu Tropem Wilczym wzięło udział ponad 150 biegaczy z całej okolicy, a na mecie na każdego czekała ciepła herbata, wojskowa grochówka oraz suchy prowiant zapewniony przez Restaurację Stek oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Myślenice, które ufundowało ponadto puchary dla najlepszych biegaczy. W poprawnym przeprowadzeniu zawodów pomogli także Grupa Poszukiwawoczo-Ratownicza z Myślenic, OSP Myślenice – Zarabie, OSP Myślenice – Górne Przedmieście oraz Piotr Magiera z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Myślenicach.

- Bardzo dziękuję wszystkim biegaczom za udział w tej imprezie, bo w ten sposób mogliśmy upamiętnić Żołnierzy Wyklętych, naszych Niezłomnych Bohaterów, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Nasza obecność tutaj jest też wyrazem szacunku dla tych, którzy walczyli pewnie także w myślenickich lasach, na zboczach kompleksu leśnego Uklejna. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i już teraz zapraszam na kolejne edycje tego historycznego wydarzenia – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Organizatorzy: Miasto i Gmina Myślenice, Nadleśnictwo Myślenice, TG Sokół Myślenice

WYNIKI:

Klasyfikacja - dystans główny - 10 km
Klasyfikacja - dystans honorowy - 1963 m