Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 04 lutego 2019

Myśleniczanie pożegnali ks. prałata Stefana Kubienia

27 stycznia br. w Domu Księży Chorych w Krakowie - Swoszowicach zmarł ks. prałat Stefan Kubień. Jego ostatnie pożegnanie odbyło się w myślenickiej parafii Narodzenia NMP, w której spędził 34 lata, a potem odprowadzono go na miejsce wiecznego spoczynku w rodzinnym grobowców na cmentarzu w Wieliczce.

- Przyszło mi dzisiaj pożegnać wyjątkową postać Ks. Prałata Stefana Kubienia. Dobrego Człowieka i wspaniałego Kapłana. W imieniu własnym oraz mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice chcę podziękować Bogu najwyższemu za te ponad 34 lata życia kapłańskiego, które ks. Prałat spędził wśród nas, w naszej wspólnocie parafialnej – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

- Najpierw dał się poznać jako gorliwy katecheta pracujący w „Jedynce”, a później poświęcając się posłudze niestrudzonego spowiednika. Ks. Prałat przez wiele lat swoim charakterystycznym pismem prowadził zapisy kronik oraz ksiąg parafialnych, zapisując tym samy historię naszego miasta i parafii.

- Osobiście miałem zaszczyt poznać osobę ks. Kubienia, kiedy przez ponad 18 lat służyłem do mszy świętych, którym wielokrotnie przewodniczył ks. prałat. Pamiętam, że zawsze przychodził do kościoła jako pierwszy z kapłanów i wielokrotnie wychodził z niego jako ostatni.

- Żegnając księdza prałata Stefana Kubienia – żegnamy człowieka cichego, skromnego, wielkiego swoją pokorą. Człowieka, który swoim życiem wpisał się na zawsze w historię naszego miasta. Dziękujemy za dobro jakie otrzymaliśmy od Ciebie Księże Stefanie. Spoczywaj w pokoju – dodał burmistrz.