Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 15 maja 2018

Promesa dla Gminy Myślenice na boisko w Zawadzie

Jeszcze w kwietniu z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski odebrał promesę, dzięki której sfinansowana zostanie budowa wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej w Zawadzie. Dziś umowa została podpisana, a niebawem rozpocznie się procedura przetargowa. Boisko ma powstać jeszcze w tym roku.

- W ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego "Małopolskie Boiska 2018" otrzymamy prawie 200 tysięcy złotych dofinansowania na budowę boiska w Zawadzie. Dziękuję Marszałkowi za przyznane środki i cieszę się, że uczniowie w Zawadzie niebawem będą mogli korzystać z nowego boiska przy Szkole Podstawowej - mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na remont boisk w 54 gminach i powiatach w sumie aż 9 mln zł, a wręczanie promes dla wójtów, burmistrzów i starostów odbyło się 20 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach. Gmina Myślenice zgłosiła do projektu możliwość remontu terenu przed Szkołą Podstawową w Zawadzie, które dla dzieci służy jako miejsce do lekcji wychowania fizycznego. Otrzymane dofinansowanie opiewa na kwotę 194 542 zł.

Według planów do 31 sierpnia br. z nowego boiska uczniowie będą mogli korzystać już w nowym roku szkolnym 2018/2019. Na wszystkich obiektach w ramach programu "Małopolskie Boiska 2018" planuje się m.in. wymianę nawierzchni na bezpieczną – posiadającą wszystkie konieczne atesty.