Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 09 października 2019

Spotkanie z gospodarzami cmentarzy komunalnych

W myślenickim magistracie odbyło się robocze spotkanie z gospodarzami cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Myślenice. Sekretarz Gminy Robert Pitala przekazał informacje dotyczące możliwych remontów oraz najbardziej potrzebnych prac w obrębie komunalnych nekropolii.

- Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim gospodarzom cmentarzy komunalnych za ich wytężoną pracę, która nie należy do najłatwiejszych. Często trzeba się spotkać nie tylko z wymaganiami ze strony mieszkańców, ale też warunki wykonywanej pracy są bardzo trudne. Chcemy wraz z burmistrzem Jarosławem Szlachetką poprawić wizerunek cmentarzy komunalnych i z biegiem czasu wykonywane będą najbardziej potrzebne inwestycje. Już teraz przed Świętem Zmarłych zlecimy do wykonania doraźne prace zgłoszone przez gospodarzy. Do mieszkańców apelujemy natomiast o zachowanie porządku i wyrzucanie odpadów cmentarnych do kontenerów – mówi Robert Pitala, sekretarz Gminy Myślenice.

Na terenie Gminy Myślenice mieści się jedenaście cmentarzy komunalnych. Są to nekropolie przy ul. Niepodległości oraz ul. Sienkiewicza w Myślenicach, a także w Jasienicy, Bysinie, Osieczanach, Borzęcie, Głogoczowie, Bęczarce, Krzyszkowicach i dwa w Jaworniku.

Podczas roboczego spotkania sekretarz Gminy Myślenice zwracał uwagę na potrzebę uporządkowania cmentarzy przed Świętem Zmarłych, zadbanie o odpowiednie ustawienie kontenerów na odpady oraz apel do mieszkańców o szanowanie mienia. Gospodarze cmentarzy mieli możliwość przedstawienia sytuacji oraz najbardziej potrzebnych remontów. Zwracano uwagę między innymi na zdewastowane ogrodzenia, brak utwardzonych alejek, kontenery na odpady, jak również nagminne wyrzucanie śmieci z remontów i gabarytów przez mieszkańców obok nekropolii.