LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 06 maja 2021

Strażacy z OSP Myślenice – Dolne Przedmieście otrzymają nowy samochód

W tym roku strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice – Dolne Przedmieście otrzymają nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Dobre informacje dla społeczności Dolnego Przedmieścia przekazał na konferencji prasowej przed Domem Strażaka burmistrz Jarosław Szlachetka w obecności Posła na Sejm RP Władysława Kurowskiego i prezesa OSP Edwarda Łapy.

- Wartość planowanego zakupu specjalnego wozu strażackiego wyniesie około 850 tysięcy złotych. Dzięki wsparciu Posła na Sejm RP pana Władysława Kurowskiego nasz samorząd oraz jednostka OSP może liczyć na duże dofinansowanie, bowiem 350 tysięcy złotych pokryją środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, 200 tysięcy złotych dopłaci Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a pozostałą część w wysokości 300 tysięcy złotych Gmina Myślenice sfinansuje z własnego budżetu. O zabezpieczeniu tych środków zdecyduje Rada Miejska na sesji zaplanowanej na 10 maja i już teraz w imieniu własnym oraz radnych z tego okręgu Haliny Dyląg i Czesława Bisztygi proszę o przychylność w podjęciu decyzji, która niewątpliwie wpłynie na poczucie naszego bezpieczeństwa – mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

Samochód marki Renault, którym dysponuje obecnie jednostka OSP Myślenice – Dolne Przedmieście zostanie przekazany do innej jednostki z terenu Gminy Myślenice.

- Obecna sytuacja pandemii pokazuje, jak istotne jest wsparcie służb ratowniczych. Dla nas, jako wspólnoty samorządowej wsparcie dla tych służb jest obowiązkiem. To właśnie druhowie jako pierwsi są na miejscu zdarzenia, gdzie z poświęceniem walczą o ludzkie życie, zdrowie i mienie. Do tego koniecznie jest, by mieli dostęp do nowoczesnego i niezawodnego sprzętu – dodał burmistrz Myślenic.

- To szczególny dzień w historii naszej jednostki OSP, gdyż po szesnastu latach otrzymujemy nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Czas pandemii również naszej jednostce sprawił wiele kłopotów, głównie finansowych i tym bardziej dziękuję burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce, który przekazał nam dobre wieści oraz zadbał o zabezpieczenie środków na wkład własny. Mam również nadzieję, że nowy samochód zadba o rozwój naszej jednostki, zwiększenie naszych możliwości, poprawę bezpieczeństwa, ale także zachęci młodzież do wstąpienia w szeregi druhów Ochotniczej Straży Pożarnej – dodał Edward Łapa, prezes OSP Myślenice Dolne Przedmieście.