Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 06 listopada 2019

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo: Droginia i Borzęta leureatami

We wtorek 5 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta XV jubileuszowa gala wręczenia certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".

W wydarzaniu udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach inspektor Maciej Kubiak, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz przedstawiciele szkół, które uzyskały najwięcej punktów.

Szkołami porywającymi bezpieczeństwo z terenu naszej Gminy zostały: Zespół Placówek Oświatowych - Brzezińskiego w Drogini oraz Zespół Placówek Oświatowych w Borzęcie. Z rąk komendanta wojewódzkiego oraz kuratora oświaty certyfikat odebrała delegacja szkoły z Drogini.  

Uroczystość uświetnił występ orkiestry oraz zespołów - laureatów tego wyróżnienia, a wszyscy zaproszeni mogli podziwiać „mundurowych” przebranych w stroje z epoki.  

- Prawdopodobnie jesteśmy prekursorami wielu inicjatyw w Polsce. To działanie pokazuje, że w województwie małopolskim można prowadzić wieloletnie programy, które spotykają się z zainteresowaniem i chęcią uczestnictwa - powiedział w czasie uroczystości komendant Krzysztof Pobuta.

Certyfikat "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" to dokument potwierdzający przystąpienie szkoły do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany na terenie województwa małopolskiego oraz wykonanie działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa.

Organizatorem wydarzenia była Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.