Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 14 stycznia 2020

WOŚP z rekordową zbiórką w Myślenicach

Dokładnie 211 243 zł oraz 185 zł w e-skarbonce – tyle zebrał myślenicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28. finału tej charytatywnej akcji. To o ponad 40 tysięcy więcej niż przed rokiem. Dochód z ogólnopolskiej akcji w tym roku zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla ratowania zdrowia i życia dzieci potrzebujących operacji.

W Myślenicach w WOŚP zaangażowało się 170 wolontariuszy, z których najmłodszy miał 4 miesiące, a najstarszy 67 lat. Zbiórkę rozpoczęto piątkowym kiermaszem słodkości w Szkole Podstawowej Nr 2 w Myślenicach, natomiast w niedzielę można było skorzystać z przejażdżek off-road z Myślenickim Klubem Motorowym, obejrzeć zabytkowe klasyki Stowarzyszenia Motosport Myślenice na Rynku, a także uczestniczyć w morsowaniu z myślenickimi Morsami, czy też w efektownym koncercie grupy LemON w MOKiS. Całodniowe wydarzenia zwieńczyło „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni na myślenickim Rynku.

Wszystkie wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a potwierdza to fakt, że darmowe wejściówki na koncert LemON w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu rozeszły się w ciągu kilkunastu minut. Sam koncert w wypełnionej po brzegi sali kinowej okazał się strzałem w dziesiątkę, a Igor Herbut z zespołem nawiązał świetny kontakt z publicznością.

- Jeszcze raz dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w organizacje 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Gminie Myślenice. Cieszę się, że mogliśmy gościć w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu zespół LemON, który sam wyszedł z inicjatywą występu w naszym mieście. Dziękuję za koncert i pozytywną energię zarówno naszym gościom jak i wspaniałej publiczności. Sztabowi WOŚP gratuluję wyniku finansowego zbiórki – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

fot. turczyki.pl, Mariusz Węgrzyn, Motosport Myślenice, Myślenicki Klub Motorowy, Morsy Myślenice, sztab WOŚP