LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

wtorek, 10 stycznia 2023

Ogłoszenie: świadczenie usług rehabilitacyjnych w Gminie Myślenice (luty-październik 2023)

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą „Świadczenie usług rehabilitacyjnych dla osób z terenu Miasta i Gminy Myślenice w okresie luty-październik 2023 roku”.

Ogłoszenie na podstawie art. 5 ust 4 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2021r. poz. 1535) oraz Uchwały Rady Miejskiej w Myślenicach nr 570/LVI/2022 z dnia 28 listopada 2022 roku  w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy Gminy Myślenice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” na rok 2023

1. Rodzaj zadania

  1. Niniejszy konkurs ma na celu wyłonienie najkorzystniejszej oferty i zlecenie podmiotowi prowadzącemu działalność pożytku publicznego realizację zadania publicznego w zakresie bezpłatnych usług rehabilitacyjnych świadczonych w gabinetach zabiegowych lub w miejscu zamieszkania   pacjenta,   dla   osób   samotnych,   starszych,   chorych,   niepełnosprawnych  i potrzebujących z terenu Miasta i GminyMyślenice.
    Usługi rehabilitacyjne powinny obejmować: fizykoterapię to jest krioterapię, naświetlania lampą biotron i lampą sollux, laseroterapię, magnetoterapię, działania prądami, działania ultradźwiękami; kinezyterapię to jest ćwiczenie i gimnastykę; masaż klasyczny, także drenaż limfatyczny i terapię manualną.
  2. Zlecanie realizacji w/w zadania następuje w formiepowierzenia.

 

  1. Wysokość dotacji na realizację zadania w terminie 01.02.2023r. – 31.10.2023 r., wynosi 130 400,00 zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy czterysta złotych 00/100).

 

  1. Zasady przyznawania dotacji:
  1. Realizacja usługi będzie odbywać w gabinetach oferenta zlokalizowanych w  Myślenicach lub na terenie Gminy Myślenice. W ofercie należy wskazać adres/adresy gabinetów
  2. Do konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe lub inne uprawnione podmioty, których celem statutowym jest prowadzenie działalności pożytku publicznego w zakresie: opieka nad osobami starszymi, organizowanie i prowadzenie placówek medycznych i opiekuńczych, rehabilitacja osóbniepełnosprawnych.
  3. Złożo na oferta musi spełniać wymogi określone w art.14 ustawyzdnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2021r. poz. 1535) oraz być zgodna ze wzorem określonym Rozporządzeniem Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 29 października 2018 roku w sprawie wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz.2057).
  4. Dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, ul. Słowackiego 82, 32-400 Myślenice, tel. 576-107-786 e-mail: mlichon@cusmyslenice.pl
  5. Do oferty podmioty zobowiązane są dołączyć kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lubewidencji.
  6. Złożone  oferty  rozpatruje  powołana  przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice  Komisja Konkursowa.
  7. Zarekomendowaną przez Komisje Konkursową ofertę zatwierdza Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Pozytywna  decyzja  Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice jest podstawą do przekazania wybranemu podmiotowi dotacji w drodze umowy, której wzór stanowi załącznik do cytowanego Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 29 października 2018 roku w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz.2057).
  8. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z zapewnieniem przyznania dotacji lub przyznaniem dotacji w oczekiwanej wysokości (niezależnie od oczekiwanej kwoty). Kwota przyznanej dotacji może być niższa od określonej w ofercie. W takiej sytuacji oferent zobowiązany jest dokonać aktualizacji kosztorysu i/lub aktualizacji harmonogramu realizacji zadania jeśli dotyczy.

 

  1. Terminy i cel realizacjizadania:

Termin realizacji zadania przewidziany jest na okres od lutego 2023 r. do października  2023r. Celem otwartego konkursu jest dofinansowanie działań zwiększających dostępność do usług rehabilitacyjnych oraz stworzenie warunków umożliwiających osobom niepełnosprawnym włączenie się lub powrót  do  czynnego  życia,  a  chorym  i ich  rodzinom  funkcjonowanie  w sytuacjichoroby.

 

  1. Terminy składania ofert:
    1. Ofertę należy złożyć na wniosku zgodnym ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018r. poz. 2057.).
    2. Do oferty należy dołączyć aktualny dokument określający status prawny np. odpis z KRS, wydany w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy poprzedzających termin złożenia oferty.
    3. W przypadku składania kopii dokumentów wymienionych powyżej dokument musiz awierać klauzulę „za zgodność z oryginałem” umieszczoną na każdej stronie dokumentu wraz z czytelnym podpisem osoby upoważnionej do potwierdzenia dokumentów za zgodność z oryginałem. Kopię dokumentów może potwierdzić:
  • osoba wymieniona w dokumencie rejestrowym,
  • inne osoby upoważnione do reprezentowania podmiotu,
  • notariusz.
  • Oferta powinna być zgodna z przedmiotem działania organizacji pozarządowej określonym w jej statucie.
  • Oferta powinna być podpisana przez osoby statutowo upoważnione do składania oświadczeń woli w zakresie spraw majątkowych lub ustanowionego pełnomocnika zgodnie z zapisami wynikającymi z dokumentu określającego osobowość prawną.
  • Oferty na realizację zadań publicznych, których mowa w ustawie podlegają procedurze uzupełniania brakówformalnych.Uzupełnienie braków formalnych dotyczyć może wyłącznie:
    • uzupełniania brakujących podpisów pod ofertą, w przypadku gdy nie została ona podpisana przez wszystkie osoby uprawnione statutowo do zaciągania zobowiązań majątkowych,
    • złożenia podpisu pod załącznikami do oferty przez osobę uprawnioną statutowo do zaciągania zobowiązań majątkowych,
    •   poświadczenia za zgodność z oryginałem złożonych dokumentów przez osobę uprawnioną statutowo do zaciągania zobowiązań lub inną osobę wymienioną w pkt 3),
    • uzupełnienia o sprawozdania merytoryczne ifinansowe.
  •   Braki formalne podlegające uzupełnieniu, organizacje mogą uzupełniać w terminie 3 dni od daty podjęcia informacji o konieczności dokonania uzupełnienia oferty.
  • W przypadku nie usunięcia braków formalnych oferty w oznaczonym terminie, oferta zostanie odrzucona z przyczyn formalnych bez możliwości kolejnego jejuzupełnienia.
  • Oferty należy składać do dnia 31.01.2023r do godziny 15.00 wraz z wymaganymi załącznikami w zaklejonej kopercie,osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera na adres: Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, ul. Słowackiego 82, 32-400 Myślenice (sekretariat lub dziennik podawczy). Na kopercie powinien widnieć dopisek, jakiego konkursu oferta dotyczy.
  1. Oferty niekompletne oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane i podlegają odrzuceniu.

 

  1. Termin, tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert:

Tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert oraz termin dokonania wyboru ofert.

  1. Wybór  ofert  dokonany  będzie  zgodnie  z  trybem  określonym  w  ustawie  z  dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  2. Otwarcie ofert nastąpi dnia 01.02.2023r. o godzinie 10.00.
  3. Przy rozpatrywaniu ofert ocenianabędzie:
    • możliwość realizacji danego zadania publicznego (zaplecze lokalowe i wyposażenie) przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione w art.3 ust.3 - (0-10 punktów)
    • przedstawiona kalkulacja  kosztów  realizacji  danego  zadania  publicznego,  w  tym  w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania oraz uwzględnia wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania: (0-10punków)
    • proponowana jakość wykonania danego zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których organizacja pozarządowa lub podmioty określone w art. 3 ust. 3 będą realizować zadanie publiczne: (0-10 punków)
  • uwzględnienie planowanego przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione w art. 3 ust.  3 udziału  środków finansowych  własnych lub  środków  pochodzących    z innych źródeł, na realizację zadania publicznego: (0-10punków)
  • uwzględnienieplanowanegoprzezorganizacjępozarządowąi/lubpodmiotywymienione w art. 3 ust. 3, wkładu rzeczowego, osobowego, w tym świadczeń wolontariuszy i praca społeczna członków: (0-10 punków)
  • realizacja zleconych zadań publicznych w przypadku organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art.3 ust.3, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków. (0-10 punków)
  1. W konkursie nie może zostać wybrana więcej niż jednaoferta.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu następuje w terminie nie przekraczającym 3 tygodni od upływu terminu do składaniaofert.
  3. Wyniki otwartego konkursu ofert zostaną ogłoszone niezwłocznie po wyborze oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej CUS oraz na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Informacja o realizacji zadania tego samego rodzaju w 2019, 2020, 2021 i 2022 roku.

Rok

Łączna kwota w zł

Podmioty art. 3 ust. 2 i 3

Jednostki organizacyjne

2022

156.000

156.000

0

2021

123.200

123.200

0

2020

160.000

160.000

0

2019

160.000

160.000

0

 

Załączniki:
  1.   Oferta – wzór
  2.   Umowa – wzór
  3.   Sprawozdanie – wzór
  4.   Zarządzenie burmistrza