LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

środa, 06 września 2023

Zakończenie projektu grantowego „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy"

Gmina Myślenice zakończyła realizację projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” w ramach 15 Osi Priorytetowej REACT-EU (EFS) dla sprostania wyzwaniom migracyjnym Działanie 15.2 REACT-EU dla sprostania wyzwaniom migracyjnym – pakiet edukacyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

W ramach projektu 14 szkół z terenu gminy Myślenice, w których uczą się dzieci z Ukrainy przybyłe po wybuchu wojny 24 lutego 2022 roku, otrzymało wielowymiarowe wsparcie w postaci: szkoleń dla kadry placówek, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów z Ukrainy, zakupu sprzętu komputerowego oraz pomocy dydaktycznych niezbędnych do podjęcia przez uczniów z Ukrainy nauki w nowych szkołach oraz działań o charakterze integrującym uczniów polskich i ukraińskich - zajęć świetlicowych, wyjść integracyjnych oraz wycieczek promujących walory Małopolski.

Łącznie zorganizowano 27 wycieczek, podczas których uczniowie mogli się zintegrować wypoczywając aktywnie w wielu pięknych miejscach: w Ojcowie, Pieninach, Krakowie, Niepołomicach, Wieliczce, Czorsztynie, Zakopanem, Białym Dunajcu, Zubrzycy Górnej, Zawoi, Staniątkach, Gruszowie i na Sądecczyźnie. Uczniowie skorzystali również z szerokiej oferty kulturalnej i edukacyjnej Województwa Małopolskiego, odwiedzając np. Muzeum Etnograficzne, Teatr Ludowy, wystawę „Kosmopark”
w Krakowie czy Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Myślenicach.

Wycieczki zorganizowane w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej dostarczyły uczniom wielu wrażeń i okazji do lepszego poznania się i wzajemnej pomocy na górskim szlaku czy podczas rowerowych wypraw, co z pewnością wpłynęło na lepszą integrację dzieci polskich i ukraińskich.”-mówi Jarosław Szlachetka-Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Wśród zakupionego sprzętu znalazły się monitory interaktywne, laptopy, tablety, komputery stacjonarne, drukarki, szafa mobilna do ładowania tabletów i laptopów, podłoga interaktywna, projektor multimedialny, ekran ścienny elektryczny, zestawy klocków lego, pozwalające na pracę
z uczniami metodą kinestetyczną, a także pomoce dydaktyczne w postaci książek, kart pracy itp.

 „Nowe wyposażenie szkół pozwoli na efektywne nauczanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych, ułatwi uczniom zrozumienie nowych treści oraz uatrakcyjni zajęcia lekcyjne. ”-mówi Burmistrz Jarosław Szlachetka.

Całość inwestycji pokryły środki unijne pozyskane z programu Województwa Małopolskiego w wysokości 381 369,99 zł.

​Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19