LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Inicjatywa Lokalna

poniedziałek, 19 września 2022

Konkurs w Parku Społecznym w Zasani - Inicjatywa Lokalna

W ramach corocznie realizowanej przez Miasto i Gminę Myślenice Inicjatywy Lokalnej, stowarzyszenie "Nasza Zasań" zorganizowało piknik dla mieszkańców miejscowości z konkursem fotograficznym na najładniejsze miejsce w Zasani. Warto przypomnieć, że członkowie grupy już od dawna starali się o pełne wyposażenie Parku Społecznego, a tym samym jego otwarcie, co udało się przy okazji tegorocznej edycji inicjatywy. 

Na wydarzeniu nie zabrakło pasjonatów fotografii, ale przede wszystkim mieszkańców miejscowości zaangażowanych w działania na rzecz społeczności lokalnej. Liczne atrakcje dla dzieci, w tym zajęcia ruchowe, które przeprowadziły Anna Bubula i Iwona Piekarz, były także okazją do zapoznania się z podstawami nordic walkingu.

Tego typu spotkania to również doskonała okazja dla lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych do organizacji pokazów w kontekście ratownictwa medycznego, tym razem z naciskiem na użycie defibrylatora AED. Tutaj każdy mógł spróbować swoich sił i przećwiczyć niezbędne umiejętności ratowania życia i zdrowia. 

Na mieszkańców czekał również słodki i grillowy poczęstunek przygotowany przez członkinie stowarzyszenia. W ramach Inicjatywy Lokalnej zakupiono i posadzono 5 drzew, dodatkowo na zwycięzców fotograficznego konkursu czekały nagrody, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. Tuż po oficjalnym rozdaniu na scenę wkroczyła Orkiestra Dęta z Zasani. Sam konkurs miał również na celu zwrócenie uwagi na piękno tutejszej miejscowości - Często tak przyzwyczajamy się do codziennych widoków, że nie dostrzegamy otaczającego nas piękna przyrody. Zwróciliśmy więc uwagę mieszkańców na liczne walory estetyczne Zasani. Zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że nasza mała ojczyzna jest najpiękniejszą wioską Gminy Myślenice - komentuje inicjatorka projektu i jednoczesnie mieszkaniec Zasani, radna Małgorzata Jaśkowiec.