LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Inicjatywa Lokalna

czwartek, 22 grudnia 2022

Najpiękniejsza Choinka w Głogoczowie - konkurs ozdób choinkowych

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa wraz z Wiejskim Domem Kultury w Głogoczowie oraz Biblioteką Publiczną w Głogoczowie zorganizowało konkurs pod nazwą "Choinka mojej babci". Konkurs został zorganizowany w ramach Inicjatywy Lokalnej Gminy Myślenice.

Konkurs "Choinka mojej babci" wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń realizowanych we współpracy lokalnych instytucji działających w sferze kultury i organizacji pozarządowej. Konkurs wyróżnia się tym, że mogą wziąć w nim udział absolutnie wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek, a organizatorzy nie narzucają technik plastycznych, czy motywów przewodnich prac. Dzięki temu prace są bardzo różnorodne, a jury, przyznając nagrody, ma zawsze ciężki orzech do zgryzienia. W tym roku dodatkowo konkurs zintegrował lokalną społeczność, bowiem najpiękniejsze prace zostały przeznaczone na licytację oraz kiermasz charytatywny organizowany dla Frania Foremnego, 6-latka z Głogoczowa, który walczy z nowotworem.  

- To już chyba dziesiąta edycja konkursu “Choinka mojej babci” a uczestnicy nadal zaskakują nas kreatywnością i oryginalnością prac. Dzięki wsparciu Miasta i Gminy Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej 2022 mogliśmy nagrodzić wszystkich 45-ciu uczestników konkursu - podsumowała Monika Kobus, Prezes Stowarzyszenia, które było obok Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie oraz Biblioteki Publicznej w Głogoczowie organizatorem konkursu.

Kolejna edycja konkursu już za rok!