LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

czwartek, 13 czerwca 2024

45. Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie

W dniach 07-09.06.2024 r. w Drzonkowie (woj. lubuskie) odbyły się 45 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie. W zawodach wzięło udział rekordowe 305 zawodników z całej Polski. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci Myślenic, wielokrotni medaliści imprez krajowych oraz międzynarodowych.

Klub reprezentowali: Katarzyna Szafraniec, Anna Kocimska, Tomasz Matoga, Bogdan Matoga, Michał Chmielarczyk, Tomasz Proszek oraz zawodnicy grający w drużynie I-Ligowej TKKF UKLEJNA Myślenice: Krzysztof Glijer, Agata Kornacka oraz Karolina Wiśniewska (członkowie TKKF Myślenice reprezentujący swoje macierzyste kluby).

Katarzyna Szafraniec, po bardzo zaciętym meczu z faworytką do złotego medalu Karoliną Kosińską, wywalczyła złoty medal w kategorii Singiel kobiet 35+. Dodatkowo, razem z Anną Kocimską, zdobyły srebrny medal w kategorii Debel kobiet 35+. Anna Kocimska świetnie zaprezentowała się w singlu kobiet 45+, wygrywając wszystkie swoje mecze bez straty seta i zdobywając złoty medal. Michał Chmielarczyk również okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej, sięgając po złoty medal w singlu mężczyzn 45+. Tomasz Matoga, po długich wymianach i wielu widowiskowych akcjach, zdobył brązowy medal w singlu mężczyzn kategorii 30+. Tomasz Proszek zakończył swój udział na 1/16 singla 40+ oraz ćwierćfinale debla i miksta 40+, gdzie w parze z Michałem Chmielarczykiem zabrakło jednej lotki do wywalczenia medalu w deblu mężczyzn 40+. Bogdan Matoga zakończył rywalizację w fazie grupowej debla mężczyzn 60+. Ligowi zawodnicy klubu, Krzysztof Glijer, zdobył złoty medal w kategorii Debel mężczyzn 30+ oraz brązowy medal w singlu mężczyzn 30+. Agata Kornacka zdobyła brązowy medal w deblu kobiet 35+.

Wszystkim zawodnikom należą się ogromne gratulacje za osiągnięte wyniki. Były to rekordowe Mistrzostwa Polski dla zespołu pod względem reprezentacyjnym oraz medalowym. Słowa uznania należą się również trenerowi sekcji seniorskiej, Mateuszowi Pietruszce, który świetnie przygotował drużynę do zawodów zwieńczających obecny sezon. Przypomnieć również trzeba, że zawodnicy TKKF UKLEJNA Myślenice w mijającym sezonie wywalczyli bardzo wysokie V miejsce w rozgrywkach I-Ligi Badmintona PZBad.

ORLEN jest głównym sponsorem drużyny I-ligowej badmintona TKKF UKLEJNA Myślenice.