LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 16 listopada 2020

„Być jak Ignacy” - nauka to przyszłość w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach

„Być jak Ignacy”  to V edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dla uczniów to nauka przez doświadczanie, niezwykłe eksperymenty i fascynujące zabawy kreatywne.

W tym roku szkolnym do programu dołączyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach. Zadania konkursowe realizowane są przez uczniów należących do koła naukowego Casia Ibis. Opiekunem jest pani mgr Agnieszka Mieszczanek, a należą do niego Natalka Klakla, Kinga Rogowiec, Julia Szafraniec, Gabriela Batko, Aurelia Kotarba, Anna Sala, Anna Ciesielczyk, Nikola Pasternak, Gabriela Zięba, Wiktoria Piwowarczyk, Gaia Stempień, Mieszko Fąfara i Piotr Piechnik.

Każdy etap to duża dawka wiedzy, zabawy, ale również pracy ponieważ realizowane są i będą przez nas wszystkie działania i zadania konkursowe.  Tworzymy własne projekty, promujemy koło naukowe w środowisku lokalnym, poznajemy ciekawych ludzi oraz zdobywamy nową wiedzę.

Historia nauki to historia wybitnych ludzi, których odwaga i determinacja zmieniły świat. Dzięki programowi możemy przekonać się, że pełni pasji ludzie rozpoczynający przygodę z nauką byli dokładnie tacy jak My. W każdym z nas drzemią wielkie możliwości. Potrzeba tylko dobrych wzorców, skutecznej motywacji i inspirujących historii, by dodać nam odwagi i zachęcić do poznawania świata.