LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

poniedziałek, 03 kwietnia 2023

IKO Mazovica Cup - Turniej karate kyokushin

W sobotę 1 kwietnia w Piasecznie pod Warszawą odbył się ogólnopolski turniej karate kyokushin pod nazwą Iko Mazovica Cup. Wystartowało w nim aż 650 karateków z 60 klubów z całej Polski. Myślenickie tygrysy zajęły trzecie miejsce drużynowo ulegając jedynie niemal dwukrotnie większej ekipie z Wrocławia oraz gospodarzom turnieju. Myślenice reprezentowało 30 zawodników z których kilkoro stawiało swoje pierwsze kroki na turniejowych matach.

Większość kategorii była bardzo mocno obsadzona, w niektórych startowało nawet 30 zawodników. Nie przeszkadzało to naszym wielokrotnie stawać na podium.

Wyniki naszych zawodników w kategorii kumite :
2 miejsce zajęła: Iwona Maksimowska +65 kg - po 3 rundach mocnej walki z aktualna Mistrzynią Europy sędziowie byli mocno podzieli. Niestety przy stosunku 2:2 sędzia maty zagłosował na korzyść przeciwniczki. Kolejny srebrny medal zdobyła Anna Gniecka seniorki pierwszy krok open - 1 walkę Ania wygrała pewnie.

W drugiej walce po zaciętej dogrywce nieznacznie ustąpiła pola przeciwniczce. Brązowy medal zdobył Aleksander Nowak - 70kg który zaliczył swój debiut w kategorii seniorów. Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Lublina. W drugiej zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy. Walka była na tyle wyrównana ze sędziowie zadecydowali o dogrywce. Ponownie niejednogłośnym werdyktem to jego przeciwnik przeszedł do finału.

Złote medale zdobyli: Liliana Sidor Kadetki - 30kg, Matylda Szwab - Kadetki - 33kg, Amelka Jania -40kg 8-9 lat dziewczęta, Maksym Romanik - 49kg 8-9 lat chłopcy.

Srebrne medale powędrowały do: Nina Szczerbaniuk- dziewczynki 8-9 - 40kg, Maria Bzdek - dziewczynki 6-7 lat - 20kg.

Na trzecim stopniu podium staneli: Adrian Paszkowski - juniorzy młodsi - 60kg, Tymek Hujdus - juniorzy młodsi - 50kg, Piotr Piechnik - młodzicy - 50kg, Dawid Hajduk - Kadeci +55kg, Kacper Jania - Kadeci +55kg, Zosia Napora - Kadetki - 30kg, Antoni Kęsek - chłopcy 8-9 lat - 25kg, Kuba Motyka - chłopcy 8-9 lat - 32kg, Kajetan Szlachetka - chłopcy 6-7 lat - 25kg, Barbara Kozyra -dziewczynki 6-7 lat +25kg