LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 19 lutego 2024

Modernizacja oświetlenia w Gminie Myślenice

Prace polegające na wymianie starego oświetlenia prowadzone były każdego dnia w różnych częściach Gminy Myślenice. Zakończenie inwestycji zaplanowane na luty 2024 roku, właśnie dobiega końca. Dzięki wymianie 2459 szt. starych, sodowych lamp na LED-y, Gmina Myślenice w przyszłości zaoszczędzi dziewięćset tysięcy złotych rocznie na opłatach za energię elektryczną.

Warto wiedzieć, że koszt każdego zestawu lamp różni się znacząco, gdyż wszystko zależy przede wszystkim od ilości użytych zestawów na danym odcinku, a ten uwarunkowany jest rozstawem masztów, na których montowane są punkty świetlne. Różnice polegają również na sile i natężeniu światła emitowanego przez dany zestaw, tak by oświetlany obszar był maksymalnie bezpieczny dla korzystających zarówno z chodnika, jak i pasa drogowego. 

W ramach realizowanej inwestycji prawie 2,5 tysiąca starych lamp zostanie wymienionych na energooszczędne oprawy, co będzie miało bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, większe oszczędności, ale również estetykę i wizerunek Gminy Myślenice. Gmina Myślenice już wkrótce będzie pierwszą małopolską gminą w całości oświetloną technologią LED