LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

piątek, 16 grudnia 2022

W Myślenicach zaczął działać Partnerski Zespół Kooperacyjny

Współpraca międzyinstytucjonalna w zakresie usług społecznych dla mieszkańców to ważny element rozwoju całego społeczeństwa Gminy Myślenice. Partnerski Zespół Kooperacyjny w Myślenicach to aż dwadzieścia dwie organizacje działające na terenie gminy z różnych dziedzin, które nawiązały współpracę.

W Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice podczas trzeciego spotkania Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego (PZK) uroczyście podpisano deklarację w towarzystwie burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki oraz dyrektor Centrum Usług Społecznych w Myślenicach Małgorzaty Aleksandrowicz.

- Wspólnie chcemy zaproponować taką współpracę i współdziałanie, aby osiągnąć  maksymalnie efektywne wsparcie osób, rodzin, grup społecznych przy dostępnych zasobach środowiska lokalnego. Misja Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego w Myślenicach została wypracowana na wcześniejszych spotkaniach i określona w zdaniu "Człowiek w potrzebie - dbanie o jego dobrostan". Liderem Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego w Myślenicach jest Centrum Usług Społecznych, które realizuje działania integrowania i koordynowania usług w oparciu o zasadę partnerstwa, współpracy międzyinstytucjonalnej, jakości i powszechności świadczonych usług. Podziękowania kieruję również do Pani Wioletty Wilimskiej Dyrektor ROPS w Krakowie, za możliwość włączenia nas w projekt regionalny – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Wśród organizacji, które będą współpracować w myślenickim Partnerskim Zespole Kooperacyjnych są między innymi samorządowe jednostki kultury, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach,  Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej i Policji, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Powiatowy Urząd Pracy, czy też m.in. Polskie Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Myślenicach oraz Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska Południe. Łącznie deklarację partnerską podpisały 22 organizacje funkcjonujące na terenie Gminy Myślenice, ale również całego powiatu.

Partnerski Zespół Kooperacyjny posłuży głównie usługom społecznym realizowanym na terenie gminy na rzecz mieszkańców, jest płaszczyzną do wymiany doświadczeń, a nade wszystko wzmocnienia idei międzyinstytucjonalnej współpracy. Głównym celem PZK w Myślenicach jest stworzenie warunków dla skuteczniejszego, zintegrowanego, interdyscyplinarnego rozwiązywania problemów społecznych i udzielania efektywnej pomocy mieszkańcom miasta w trudnych sytuacjach życiowych.  

Partnerski Zespół Kooperacyjny w Myślenicach tworzą:
  1. Miasto i Gmina Myślenice
  2. Centrum Usług Społecznych w Myślenicach
  3. Biblioteka Publiczna w Myślenicach
  4. Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska Południe
  5. Dzienny Dom Senior+ w Myślenicach
  6. Hufiec Pracy w Myślenicach
  7. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach
  8. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach
  9. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach
  10. Muzeum Niepodległości w Myślenicach
  11. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu      
  12. Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach  
  13. Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach
  14. Polskie Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Myślenicach
  15. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myślenicach
  16. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach                   
  17. Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach  
  18. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach
  19. Sport Myślenice Sp. z o.o.
  20. Starostwo Powiatowe w Myślenicach
  21. Straż Miejska w Myślenicach
  22. Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach                                                   

Liderem Partnerskiego Związku Kooperacyjnego jest Centrum Usług Społecznych w osobach Marty Łaszczyk-Lichoń, zastępcy dyrektora CUS ds. usług społecznych, a także Pauliny Ścibor - Koordynator Indywidualnych Planów Usług Społecznych.