LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

poniedziałek, 19 czerwca 2023

Zawody Myślenice Uklejna MTB powróciły do Myślenic!

Pasjonaci kolarstwa górskiego w niedzielę 18 czerwca rywalizowali w zawodach Myślenice Uklejna MTB. Zawodnicy mieli do pokonania pełną podjazdów trasę o łącznej długości 30 km, w tym 1350 m przewyższeń. Zwycięzcą wyścigu został Adrian Rzeszutko.

Kolarze w ramach startu honorowego wyjechali spod hali sportowo-widowiskowej na Zarabiu, ale prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się chwilę później, kiedy to zawodnicy udali się na trasę przebiegającą przez zbocza góry Uklejna. Zgodnie z założeniem organizatorów, wyścig miał być wymagający, ale równocześnie możliwy do ukończenia dla wszystkich uczestników. Tym samym przed osobami biorącymi udział w zawodach postawiono zadanie pokonania dwóch okrążeń – każde po 15 km, przepełnionych technicznymi, stromymi zjazdami.

Na starcie stanęło ponad 20 zawodników, a trasę w najkrótszym czasie pokonał Adrian Rzeszutko z Trzemeśni, który dotarł do mety po 1 godzinie 38 minutach i 4 sekundach. Kilkadziesiąt sekund później, bo po 1 godzinie 38 minutach i 48 sekundach, w wyznaczonym punkcie zameldował się myśleniczanin Arkadiusz Skałka. Na trzecim stopniu podium uplasował się z kolei, mieszkaniec Łopusznej, Paweł Galik, osiągając czas 1 godzina 45 minut i 14 sekund. Z mężczyznami rywalizowała również pochodząca z Myślenic Agnieszka Dyl, która trasę wyścigu pokonała w 3 godziny 5 minut i 9 sekund.

Zawody Myślenice Uklejna MTB odbywały się pod honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki oraz marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Za organizację odpowiedzialna była sekcja kolarska TKKF Uklejna.