LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Koronawirus

środa, 14 kwietnia 2021

Punkt Szczepień Powszechnych powstanie w hali Sport Myślenice

Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wyznaczył Gminę Myślenice jako organizatora Punktu Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 na terenie powiatu myślenickiego. Szczepienia powszechne będą prowadzone w hali widowiskowo-sportowej Sport Myślenice przy ulicy Zdrojowej 9 w Myślenicach.

Podmiotem medycznym, który przeprowadzi powszechne szczepienia przeciwko COVID-19 w Myślenicach będzie firma DIAGNOZA z Jaworzna, która wykorzystując infrastrukturę hali Sport Myślenice może zaszczepić nawet 500 osób dziennie. Zgodnie z zapowiedziami przedstawiciela punkty medycznego – Mirosława Sobczaka – punkt szczepień w myślenickiej hali może ruszyć w najpóźniej 26 kwietnia bieżącego roku, a kontakt w sprawie rejestracji i wyznaczenia terminu szczepienia można wyznaczyć za pomocą e-rejestracji na pacjent.gov.pl, wysłania SMS o treści SZCZEPIMYSIE na nr 880 333 333 lub kontakt poprzez infolinię 989.

- Początkiem kwietnia wszystkie samorządy, na prośbę Rządu, za pośrednictwem Wojewody zostały poproszone o zgłoszenie możliwości utworzenia nowych punktów szczepień w Małopolsce. Po informacji Starosty Myślenickiego jakie punkty i z jaką szacunkową dzienną liczbą szczepionych zamierza zgłosić postanowiliśmy także jako gmina zgłosić swoją gotowość do utworzenia punktu szczepień masowych w Myślenicach ze zdecydowanie większą liczbą szczepień niż przewidywało Starostwo. Po weryfikacji i analizie zgłoszeń Narodowy Fundusz Zdrowia wybrał z terenu powiatu myślenickiego dwie lokalizacje zgłoszone przez nas jako Gminę w Myślenicach oraz w Dobczycach, które spełnią możliwości zaszczepienia jak największej liczby mieszkańców całego powiatu. Takie podejście jest jednym z głównych założeń Narodowego Programu Szczepień, które przewiduje w każdym powiecie powstanie dwóch dużych punktów szczepień – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zgodnie z wytycznymi Rządu i wymogami dotyczącymi sposobu organizacji nowych Punktów Szczepień Powszechnych (PSP) tworzonych w ramach Narodowego Programu Szczepień, docelowo w każdym powiecie powinny być, co najmniej dwa duże punkty szczepień funkcjonujące, jako Punkty Szczepień Powszechnych. Na terenie powiatu myślenickiego jednym z punktów będzie hala widowiskowo-sportowa w Myślenicach, a drugi punkt zorganizuje Gmina Dobczyce przy współpracy z firmą Specjalmed.

W każdym punkcie szczepień musi być dostępna osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy: lekarz lub ratownik medyczny – co najmniej jeden lekarz lub ratownik medyczny na 4 zespoły szczepiące. Dodatkowo w każdym PSP rekomendowany jest udział osób odpowiedzialnych za sterowanie ruchem pacjentów i pilnowanie przestrzegania zasad sanitarnych i bezpieczeństwa.

- Apeluję do wszystkich: działajmy razem, jak jedna drużyna, która ma wspólny cel - jak najszybsze zaszczepienie jak największej części mieszkańców powiatu. Spróbujmy współpracować w sprawie Narodowego Programu Szczepień i wznieść się ponad podziały – dodał burmistrz Myślenic.