LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

środa, 28 kwietnia 2021

W hołdzie wolności. Koncert online z okazji Święta Konstytucji 3-go maja

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miasta i Gmina Myślenice zapraszają serdecznie na koncert online pn. „W hołdzie wolności…”. Wydarzenie pod honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Jarosława Szlachetki będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych MOKiS 3 maja o godz. 17.00. W koncercie udział wezmą artyści związania na co dzień z Myślenicami.

W hołdzie wolności…
Blisko 60 minutowe widowisko, to kompilacja muzyki, tańca i śpiewu. Na scenie zaprezentuje się kilka pokoleń mieszkańców Gminy Myślenice zaangażowanych w działalność artystyczną. Całość produkcji utrzymana jest w duchu patriotycznym, ale w programie znalazły się również wybrane polskie piosenki z twórczości m.in. Kabaretu Starszych Panów i innych polskich artystów. Ponieważ wciąż obowiązuje zakaz organizacji koncertów z udziałem publiczności organizatorzy zapraszają na wspólne świętowanie przed ekrany komputerów i telewizorów.

Święto Konstytucji 3 Maja
230 lat temu - 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Przez dziesięciolecia prawo do kultywowania pamięci o jej uchwaleniu świadczyło o kondycji polskiej państwowości.

Co w programie
Podczas koncertu wyprodukowanego przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wystąpią takie formacje jak: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”, Orkiestra Dęta z Głogoczowa, Kameralny Chór Hura, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta MiG Myślenice, a także m.in. soliści Mikołaj Wątor i aktorzy związani na co dzień z Teatrem Międzypokoleniowym „Za Mostem” Weronika Dudzik i Dominik Sikora. Okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Premiera koncertu będzie miała miejsce 3 maja o godz.17:00 na kanałach facebook i YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Myślenickie Obchody Święta Konstytucji 3-go maja
Miejskie uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się o godz. 9:30 na Ołtarzu Polowym Sanktuarium w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Następnie odbędzie się złożenie wieńców pod Pomnikiem Niepodległości