LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

poniedziałek, 10 maja 2021

Znajdziesz mnie w bibliotece, czyli Tydzień Bibliotek

Rok w rok,  od 8 maja do 15 maja, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece". W ramach przedsięwzięcia krajowe książnice zwyczajowo wzbogacają swą ofertę i przygotowują dodatkowe atrakcje dla swych czytelników, Myślenicka Biblioteka Publiczna również!

Biblioteka, w tym czasie, każdego nowego czytelnika powita specjalnym upominkiem. Warto śledzić też jej stronę internetową, ponieważ tam pojawią się informacje o wszelkich przedsięwzięciach i konkursach.

W sposób szczególny zaproszone do udziału w obchodach Tygodnia mogą czuć się dzieci. Przygotowano dla nich specjalny konkurs: trzeba oglądnąć film, odgadnąć tytuł książki, napisać hasło reklamowe książki. Szczegóły – na bibliotecznym FB oraz Instagramie.

Niezależnie od „Tygodnia…”, choć z jego powodu szczególnie uroczyście, przypominamy o nowych książkach i audiobookach czekających na czytelników o kodach do książek elektronicznych. I specjalna gratka dla miłośników książek elektronicznych. Oferujemy możliwość wypożyczenia czytników ebook. Szczegóły, w internetowym serwisie biblioteki https://biblioteka.myslenice.pl/

Konkurs „Znajdziesz mnie w bibliotece!”

Szukasz wiedzy, rozrywki, wytchnienia, motywacji, porady…? Znajdziesz je w bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach zaprasza swoich Czytelników do wspólnego świętowania XVIII Tygodnia Bibliotek. Od 8 do 15 maja 2021 r. na kanale Biblioteki w sieci Youtube emitowane będą krótkie zagadki filmowe. W każdej z nich zaprezentowany zostanie przynajmniej jeden bohater – prosto z kart naszych najpopularniejszych książek!

Intrygujące, zaskakujące i zabawne zagadki to jeszcze nie wszystko! Właściwie to zaledwie wstęp – wstęp do konkursu, w którym zostanie wyłonionych aż 10 laureatów.

Co trzeba zrobić, by wziąć w nim udział?

  1. Rozwiązać wybraną zagadkę filmową.
  2. Wymyślić hasło promujące bohatera zagadki lub książkę/ serię książek, z której pochodzi.
  3. Wypełnić “Formularz zgłoszeniowy” oraz “Zgody” (dostępne poniżej a także w bibliotece) i dostarczyć je do Oddziału dla Dzieci pomiędzy 8 a 22 maja 2021 r.
  4. Czekać na wyniki!

Gdzie znaleźć zagadki?

Kanał Miejskiej Bilbioteki Publicznej w serwisie YouTube