Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

wtorek, 02 kwietnia 2019

Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chorób Zakaźnych

W ubiegły piątek (29 marca) odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego Oddziału Zakaźnego Szpitala w Myślenicach. Inwestycja kosztowała ponad 3,3 mln zł, z czego przeszło 2,3 mln zł stanowiło wsparcie z państwowej rezerwy budżetowej.

- Te pieniądze obiecała nam strona rządowa i myślenicki poseł z partii rządzącej. Mam nadzieję, że dotrzymają słowa – mówił starosta Józef Tomal na łamach ubiegłorocznego wydania „Gazety Myślenickiej”.  

Obietnica została zrealizowana i dzięki środkom przekazanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, mieszkańcy Myślenic i okolic będą mogli skorzystać z leczenia w nowoczesnym oddziale zakaźnym, jeśli zajdzie taka potrzeba. Spełnia on wszelkie standardy, co nie tylko poprawi komfort pobytu pacjentów, ale także przyczyni się do znacznego polepszenia warunków pracy personelu medycznego.

Oprócz Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie, to właśnie Oddział zakaźny SP ZOZ w Myślenicach jest strategicznym obiektem zabezpieczenia epidemiologicznego dla całego województwa. Wymienione placówki jako jedyne w regionie posiadają oddziały szpitalne o wspomnianym profilu.

- To jest dobry przykład działania rządu i samorządu, aby poprawiać przestrzeń publiczną skierowaną do mieszkańców naszego województwa. W tym wypadku w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego (…). Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję, tym którzy się w to działanie i pozyskanie środków zaangażowali. Byli już wszyscy wymieniani. Był wymieniany burmistrz Jarosław Szlachetka, ówczesny poseł (…). To trochę cichy bohater pozyskania tych środków bo wiem ile rozmów z posłem wtedy odbyłem i wiem jak krążył między Krakowem a Warszawą, żeby te środki zostały pozyskane - mówił w czasie uroczystości wojewoda Piotra Ćwik.

- Cieszę się, że mogłem się przyczynić do tego żeby nasz szpital powiatowy mógł się zmieniać na lepsze dla pacjentów naszego miasta, powiatu i województwa. To nie jest nie pierwsza taka pomoc, która jest skierowana do naszej placówki powiatowej. Na następną pomoc starostwo powiatowe też może liczyć od nas jako samorządowców gminy Myślenice. Myślę, że też z Panem Wojewodą będziemy dalej te starania Starostwa Powiatowego i innych samorządów wspierać bo potrzeby ziemi myślenickiej są naprawdę duże(…). Cieszę się też, że ostatnie decyzje które podejmował jeszcze jako państwa przedstawiciel w Sejmie, pozwolą za chwilę na lepsze finansowanie naszego szpitala - powiedział burmistrz Jarosław Szlachetka.

Po przemówieniu burmistrz wręczył staroście myślenickiemu okolicznościowy list gratulacyjny. W uroczystościach z ramienia Miasta i Gminy Myślenice uczestniczyli także wiceburmistrz Mateusz Suder oraz sekretarz Robert Pitala.