Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

niedziela, 16 grudnia 2018

Przedsmak Świąt na myślenickim rynku

Barszcz czerwony z uszkami na zakwasie, pachnące pierniki czy tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Te oraz wiele innych potraw będzie można spróbować podczas Pikniku Świątecznego na myślenickim rynku już 16 grudnia w godzinach od 12:00 do 14:00.

Jak na świąteczne spotkanie przystało gdzieś pośród tłumu pojawi się uwielbiany przez wszystkie dzieci Mikołaj – i nie będzie sam. najbardziej znany na całym świecie brodacz przybędzie wraz z Panią Mikołajową, śnieżynką oraz skrzatem.

Każdy chętny będzie mógł usiąść świętemu na kolanach i wyszeptać do ucha swoje życzenie, a może nawet otrzymać drobny podarek. Pani Mikołajowa przeprowadzi wiele konkursów zarówno dla młodszych jak i starszych. Śnieżynka natomiast ozdobi każdą uśmiechniętą buzię mroźnymi malunkami. Ci, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w rękodziele, będą mieli okazję samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne podczas warsztatów przygotowanych przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Świąteczne smakołyki przygotują: Stowarzyszenie Bęczarka Razem, Koło Gospodyń w Porębie, Koło Gospodyń Trzemeśnia, Stowarzyszenie „Nasze Osieczany”, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie, Stowarzyszenie „My Łęczanie”, Koło Gospodyń Wiejskich Nasza Zasań, Koło Gospodyń Wiejskich Bysina, Koło Gospodyń Wiejskich Krzyszkowice, Maliny z Buliny, Róża Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Jawornika, Koło Gospodyń Wiejskich Zawada oraz Koło Gospodyń Wiejskich Jasienica.

Podczas pikniku odbędzie się zbiórka charytatywna „Akcja powrotu do zdrowia Grzegorza Proszkowca”