Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

czwartek, 20 grudnia 2018

Zimowe szaleństwo w Myślenicach

Już w przedświąteczny weekend wystartuje stok narciarski Sport Arena Myślenice na Górze Chełm. Pogoda w ostatnich dniach pozwoliła na naśnieżenie jednego ze stoków i start planowany jest na sobotę 22 grudnia o godzinie 10:00. W Myślenicach funkcjonują ponadto dwa lodowiska, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Oferta zimowa Gminy Myślenice to dwa lodowiska i stacja narciarska na Górze Chełm. Na łyżwach pojeździmy zarówno na myślenickim Zarabiu jak i na plantach w Parku Jordana obok Rynku, natomiast jeśli zimowa aura pozwoli, to w najbliższych dniach ruszy stacja narciarska. Obecnie trwa naśnieżanie stoku i jeśli pogoda będzie sprzyjać, to w okresie świąteczno-noworocznym będziemy mogli skorzystać zarówno ze stoku jak i lodowisk, które już funkcjonują – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Na wszystkich obiektach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu narciarskiego lub łyżew i innego wyposażenia. Postępy w naśnieżaniu stoku narciarskiego i ewentualne późniejsze podejrzenie panujących warunków można na bieżąco podejrzeć na nagraniach z kamer: http://www.zima.sportarenamyslenice.pl/kamery-online

Na Zarabie zarówno na lodowisko jak i pod stację narciarską można dojechać bezpłatnym skibusem. Przystanki, na których się zatrzymuje zostały specjalnie oznakowane. Lodowisko, którego właścicielem jest Sport Arena Myślenice działa od początku grudnia i jest czynne w tygodniu w godz. od 14:00 – 21:00 (wcześniejsze godziny zarezerwowane są dla grup zorganizowanych), natomiast w weekendy, ferie i dni wolne w godz. od 10:00 – 21:00.

Cennik – Lodowisko Zarabie (godz. 10:00-21:00):

bilet normalny - 10 zł
bilet ulgowy - 8 zł
wypożyczenie łyżew – 10 zł
wypożyczenie kasku – 3 zł
dostępne są również bilety rodzinne

Lodowisko w centrum miasta ruszyło już od połowy grudnia. Ślizgawka czynna jest w godz. od 10:00 – 22:00, a dla grup zorganizowanych już od godz. 8:00. Podobnie jak w zeszłym roku na miejscu można wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Cennik – Lodowisko Park Jordana (godz. 10:00-22:00):

bilet normalny - 10 zł
bilet ulgowy -8 zł
wypożyczenie łyżew – 10 zł
wypożyczenie kasku – bezpłatnie
karnet: 10 wejść – 70 zł (ulgowy)
karnet 10 wejść 80 zł (normalny)

Stok narciarski - Sport Arena Myślenice (godz. 8:00 - 21:30)*: 

* wszelkie informacje o godzinach otwarcia i ofertę podamy jeśli znana będzie ostateczna data startu zimowego sezonu 2018/19.

- Otwarcie stoku 22 grudnia o godzinie 10:00!