LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 28 czerwca 2018

Podpisano umowę na realizację kolejnych zadań z Budżetu Obywatelskiego

Tylko do piątku 29 czerwca można zaproponować swoje zadanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice, natomiast trwa realizacja projektów, które w ubiegłym roku wygrały głosowanie.

- Kilka zadań z pierwszej edycji już zostało zrealizowanych. W niektórych trwają procedury przetargowe. Dziś podpisaliśmy umowę na realizację aż siedmiu projektów pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego z firmą Bart-Dróg pana Andrzeja Maślerza. W ramach tej umowy niebawem ruszą prace budowlane realizujące zadania z Budżetu Obywatelskiego na terenach wiejskich – mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W jednej z części umowy są wykonanie alejki z kostki brukowej na cmentarzu w Jaworniku, chodnik w Krzyszkowicach, pobocza przy drogach gminnych nr 582 oraz 494/4 w Polance, obrzeża na cmentarzu w Borzęcie, parking na zapleczu Ośrodka Zdrowia w Trzemeśni oraz wykonanie alejek spacerowo-rowerowych z ławkami w Drogini. Umowa obejmuje także wykonanie zabezpieczenia osuwiska i regulacji cieku wodnego w Głogoczowie.

Do tej pory przekazano między innymi quady wraz z przyczepami Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej z psami – to zadanie wygrało głosowanie w projektach ogólnomiejskich. Realizacji doczekały się też namiot piknikowo-imprezowy dla Bęczarki, wyposażenie na spotkania kulinarne w Bulinie, stoły konferencyjne dla Wiejskiego Domu Ludowego w Głogoczowie, czy też nagłośnienie dla Teatru Gwiezdne Szyszki w Bęczarce.