Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Rewitalizacja Gminy

środa, 21 marca 2018

Budynek Muzeum Niepodległości rośnie w oczach

Bez znaczących opóźnień przebiega budowa nowego Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Obecnie wykonawca jest przygotowany do wylania stropu pomiędzy parterem a pierwszym piętrem budynku.

- Przy każdej budowie najtrudniejsze i najbardziej narażone na opóźnienia są prace ziemne, dlatego cieszymy się, że udało się sprawnie wyjść z ziemi i mury pną się już w górę – mówi Paweł Lemaniak, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

- Teraz przed nami najbardziej spektakularny etap prac, ponieważ efekty każdy może zobaczyć gołym okiem. Pierwsze piętro już zostało wybudowane, trwa zbrojenie stropu pomiędzy piętrem a parterem i niebawem płyta zostanie wylana. To co najważniejsze prace idą zgodnie z planem, a pogoda sprzyja wykonawcy w utrzymaniu dobrego tempa. Dzięki temu możemy liczyć na terminowe otwarcie nowej siedziby Muzeum Niepodległości – dodaje Lemaniak.

Uroczyste otwarcie Muzeum Niepodległości przy ulicy Traugutta 11 w Myślenicach zaplanowano na 10 listopada 2018 roku, czyli w przeddzień narodowych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Składając wniosek na rewitalizację Rynku do Regionalnego Programu Operacyjnego zdecydowaliśmy się połączyć przebudowę Rynku z budową Muzeum Niepodległości. Podjęliśmy duże ryzyko walcząc o największą pulę i jak widać opłaciło się. Decyzja okazała się słuszna, a przygotowany przez nas wniosek został wysoko oceniony. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 24,9 mln zł na realizację projektu przebudowy Rynku wraz z otoczeniem starówki oraz na budowę Muzeum Niepodległości – mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Maciej Ostrowski.

Projekt budowy Muzeum Niepodległości został wybrany do dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Postępy prac przy budowie Muzeum Niepodległości w Myślenicach