LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

czwartek, 19 stycznia 2023

Nagrody i gratulacje za sukcesy sportowe!

Część sportowców nagrodzonych przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetkę odebrała symboliczne dyplomy z nagrodą finansową jeszcze w grudniu, natomiast to nie wszyscy, których sukcesy zostały docenione za reprezentowanie Gminy Myślenice w roku 2022.

Nagrodę w dziedzinie sportu otrzymał szachista Jakub Suder, zawodnik i trener juniorskiej drużyny Myślenickiej Akademii Talentów za świetne wyniki w zawodach krajowych i międzynarodowych, a także awans do Ekstraligi Juniorów w szachach. Ponadto Myślenicka Akademia Talentów otrzymała nagrodę w kwocie 3 000 zł za awans do Ekstraligi, odebraną przez Wojciecha Jamrozika oraz Marcina Sudra.

Laura Wasylciów w 2022 roku zdobyła mistrzostwo Polski „Sprawni-Razem” w biegu na 100 metrów do lat 16, wicemistrzostwo Polski „Sprawni-Razem” w biegu na 200 metrów do lat 16, a także złoto i srebro Halowego Pucharu Polski w biegach „Sprawni-Razem” odpowiednio na 60 i 200 metrów w kategorii do lat 16. Zawodniczka trenuje lekkoatletykę od trzech lat, a jej specjalnością są krótkie biegi sprinterskie – nagrodę w imieniu Laury Wasylciów odebrała mama – Dominika Jurke.

Sukcesy w ubiegłym roku osiągali też sumici Kacper Żelazny i Jakub Korbas. Jakub Korbas zdobył złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w sumo, a także srebro Mistrzostw Polski i brąz Mistrzostw Europy młodzików w sumo. Kacper Żelazny również sięgnął po złoto na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w sumo, brąz Mistrzostw Polski Młodzików, a na Mistrzostwach Europy zajął piąte miejsce. Zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli ponadto srebrny medal Mistrzostw Europy młodzików w drużynie. Nagrodę z rąk burmistrza odebrał Jakub Korbas oraz trener Ryszard Szpakiewicz w imieniu Kacpra Żelaznego.

Aż  pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Wiktoria Skolarus, zawodniczka gimnastyki artystycznej z klubu Diament. Wśród sukcesów jest między innymi pierwsze miejsce podczas International RG Tournament „Obuda Cup” w Budapeszcie. List gratulacyjny wraz z nagrodą przekazał zawodniczce burmistrz Jarosław Szlachetka, życząc kolejnych sukcesów w reprezentowaniu Gminy Myślenice na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.