LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

poniedziałek, 13 listopada 2023

VI Myślenicki Bieg Niepodległości 2023 – zwyciężyli Michał Suchan oraz Maria Cich

W ramach obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się VI Myślenicki Bieg Niepodległości 2023. Po pokonaniu trasy na dystansie 6,8 km najszybciej do mety dobiegł Michał Suchan, z kolei z grona kobiet najlepsza okazała się Maria Cich.

Biegacze stanęli na starcie VI Myślenickiego Biegu Niepodległości punktualnie o godzinie 11:11, by po chwili rozpocząć rywalizację na dystansie 6,8 km. W biegu udział wzięło ponad stu zawodników, a w gronie tym znalazł się ponownie bosy biegacz z Bochni, Paweł Mej, który również w tym roku zamykał stawkę startujących uczestników. Start zawodów został poprzedzony rozgrzewką, którą poprowadziła Anna Ralska.

W tegorocznej edycji biegu wśród mężczyzn, z czasem 21 minut 27 sekund, triumfował Michał Suchan, sekundę później na mecie pojawił się Łukasz Kapłon, a trzecie miejsce zajął Michał Górka (24:35). W kategorii kobiet najszybciej, bo w 27 minut i 11 sekund, trasę pokonała Maria Cich, na drugim stopniu podium uplasowała się Jola Spórna (29:18), z kolei brązowy medal wywalczyła Anna Lafourte (30:12).

Po zakończeniu biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Najlepszym zawodnikom w kategorii mężczyzn i kobiet puchary oraz nagrody wręczyli zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Mateusz Suder, a także wiceprezes zarządu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Tomasz Dyrda.

Za dbanie o bezpieczeństwo uczestników podczas VI Myślenickiego Biegu Niepodległości słowa podziękowania należą się Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz służbie Malta.

Impreza sportowa nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów, darczyńców oraz firm wspierających - Krzysztof Fikas, Gospodarstwo Sadownicze Wojciech Hudaszek, Pracownia Wikliny Marka Czecha z Lubnia, Restauracja/Pizzeria San Michele, Firma Amarylis, Cukiernia „Urbańscy”, Cukiernia „Słodkości Amelki”, Cukiernia Jan Dziadkowiec, Cukiernia J.R.D Sawiccy, Cukiernia Marszałek, Cukiernia „T.K. Łapa” oraz firrma „U Lisa”.