Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

sobota, 01 sierpnia 2020

Garmin Ultra Race rozpocznie tegoroczny cykl w Myślenicach!

W sezonie 2020 Garmin Ultra Race ponownie zawita do Myślenic. Po zmianach związanych z wybuchem pandemii i koniecznością dostosowania się do panujących obostrzeń, impreza w zmodyfikowanej formule odbędzie się w weekend 1-2 sierpnia 2020.

Imprezę wspiera Miasto i Gmina Myślenice pod honorowym patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki. Serdecznie zapraszamy do zapisów, bowiem zawody Garmin Ultra Race z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród ultra biegaczy z całej Polski. Zawodnicy pokochali zawody za ciekawe trasy, niepowtarzalną atmosferę wielkiego, biegowego święta oraz za organizację. Garmin Ultra Race w Myślenicach będzie ponownie pierwszym etapem zmagań. Tym razem, w pierwszy weekend sierpnia zawodnikom przyjdzie się zmierzyć na jednym z trzech dystansów: 54 km, 27 km i 13 km.

Zawodnicy startujący w Myślenicach będą mogli napawać się przepięknym krajobrazem Beskidów. Myślenice charakteryzują się urozmaiconą rzeźbą terenu. W otoczeniu znaleźć można tutaj góry, wzniesienia, pagórki jak i doliny. Brak tłumów i typowego dla niektórych górskich kurortów zgiełku stanowi niewątpliwie największy atut tych terenów. Docenią je ci, którzy szukają niezadeptanych i kameralnych szlaków.

W ramach Garmin Ultra Race Myślenice w sezonie 2020 nie odbędzie się rywalizacja na najdłuższym dystansie 80 kilometrów. Pozostałe dystanse zostały rozłożone w czasie. W sobotę – 1 sierpnia odbędą się zmagania na dystansie 54 km, a w niedzielę – 2 sierpnia zawodnicy wystartują na dystansach: 27 km i 13 km. Podczas tej odsłony zawodów nie odbędzie się impreza towarzysząca dla najmłodszych, czyli zawody biegowe Garmin Kids.

Zapisy na Garmin Ultra Race Myślenice 2020 oraz pozostałe etapy tegorocznego cyklu trwają na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Garmin Ultra Race Myślenice 2020