LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

poniedziałek, 21 czerwca 2021

Misja Powrót, czyli kolejny BulletRun na Zarabiu!

Upalny weekend na Zarabiu można było spędzić na kolejnej edycji zawodów sportowych BulletRun Myślenice Misja „Powrót”. Prawie 200 zawodników w różnym wieku wzięło udział w sprawnościowym biegu przeszkodowym połączonym z zawodami strzeleckimi.

- BulletRun to bieg z przeszkodami i strzelaniem na strzelnicy sportowej, a Myślenice są idealnym miejscem do organizowania takich zawodów, ze względu na świetną infrastrukturę oraz zaplecze sportowe – mówią organizatorzy imprezy.

W zawodach udział wzięło 197 osób. Do wyboru były dwie trasy dla dorosłych – Sporty 5 km oraz Military 10 km, a także trasa Kids dla najmłodszych.

W sobotę swoich sił miały okazję spróbować dzieci w wieku 3-12 lat, dla których przygotowany został 1,5-kilometrowy tor o dostosowanej do wieku trudności. Na mecie na każdego czekał piękny, pamiątkowy medal oraz napój. Po biegu mogły uczestniczyć w szkoleniu strzeleckim z broni pneumatycznej prowadzonej przez instruktora strzelnicy Sport Myślenice.

Na dystansie Sporty w klasyfikacji Elite zwyciężył Sebastian Kasprzyk z Raj Sport, zwycięzca Ninja Warrior Polska. Na 2 miejscu uplasował się Mateusz Broda, a na 3 Artur Zając, reprezentanci drużyny Wartkie Zbóje z Zakopanego. Tylko 1 kobiecie udało się ukończyć zawody na tym dystansie w klasyfikacji Elite – Kindze Bielec z BeFit24Team, która zajęła tym samym 1 miejsce, pozostałe po utracie opasek za niepokonanie przeszkód zostały sklasyfikowane w serii Open.

Na dystansie Military podium zdominowali Zawodnicy Gorący Potok Team – 1 miejsce Dawid Hajnos, 2 miejsce Robert Krzystyniak. 3 miejsce zajął Tomasz Wilk z Hunters OCR Team. Wśród Pań 1 miejsce zajęła Magdalena Kołczyn z BeFit24Team, natomiast 2 miejsce Patrycja Klonowicz, a 3 miejsce Monika Piękoś, reprezentantki Hunters OCR Team.

Na kilometr przed metą na każdego Zawodnika czekało wyjątkowe trofeum – 4,4-kilogramowy betonowy odlew pocisku, który Zawodnik musiał sam donieść do mety. Trofeum zachwycało zarówno wagą jak i wielkością i wyglądem.

Pogoda nie rozpieszczała, 30 stopni już o godzinie 10.00 dawało się we znaki. Zbawienne okazały się przeszkody zlokalizowane w wodzie. Przy tym upale i wysiłku fizycznym Zawodnicy nie marzyli o niczym innym jak o schłodzeniu się w wodzie, także Raba na pewno zapadnie im w pamięci.

Trasa najeżona przeszkodami od Extreme Construction o różnym stopniu trudności prowadziła przez najpiękniejsze zakątki Myślenic, szlaki na Ukleinę oraz rzekę Rabę, przez którą trzeba było przeprawić się po linie. To jedna z flagowych przeszkód w Myślenicach – jest to najdłuższa jak dotąd przeprawa linowa nad wodą na biegach przeszkodowych w Polsce. Ważnym elementem trasy jest też strzelanie na Strzelnicy Sportowej Sport Myślenice, zabezpieczone przez doświadczonych instruktorów.

Zarówno dzieci jak i dorośli otrzymali w pakiecie wejściówkę na termy Gorący Potok, sportową opaskę Extreme Hobby oraz produkty od firmy Teekanne, Gellwe, 4 move, Black i Frugo.

Nagrody ufundowane przez firmę Saxx, Teekanne, Gorący Potok oraz Miasto i Gminę Myślenice wręczał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder.