Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

sobota, 28 lipca 2018

Moc koncertów na Myślenickim Festiwalu Lata

Tegoroczny Festiwal Lata będzie nadzwyczaj muzyczny. W ciągu dwóch dni - 28 i 29 lipca na scenie na plaży trawiastej wystąpią Future Folk, Sylwia Grzeszczak, Sławomir i Ira. A dzień wcześniej w Parku Jordana – Robert Kasprzycki. Ponadto dużo tańca, atrakcje dla dzieci, coś dla kinomaniaków i szereg imprez towarzyszących, a na zwieńczenie każdego dnia – dyskoteka plenerowa.

PLAŻA TRAWIASTA – SCENA GŁÓWNA

Sobota – 28 lipca to dzień pod znakiem tańca i śpiewu. Startujemy od 15:00 zabawami dla najmłodszych z Centrum Aktywnego Rozwoju Frajda oraz pokazami tańca. Swoje flagowe popisy zaprezentują cheerleaderki z Akademii Tańca Fitness Lady Fitness - laureatki wielu tanecznych zmagań oraz mistrzynie Polski i Europy. Po dawce tańca czas na coś dla ucha - czyli koncert młodych artystów z Kopalni Talentów, podczas którego będzie można usłyszeć covery utworów takich gwiazd jak Anna German czy Marek Grechuta. Blok taneczny zakończą reprezentanci JDC Agency trenujący pod okiem Andrzeja Starowicza znanego tancerza, instruktora, choreografa i producenta.

O godz 19:00 na scenie pojawi się pierwsza gwiazda wieczoru – Future Folk - nadzwyczaj charyzmatyczni trzej panowie, którzy tradycyjną góralską muzykę, prezentują w zupełnie nowej odsłonie. Nastroje uspokoją się nieco ok. godz. 21:00 gdy na scenie pojawi się słynąca z  niezwykłego głosu – Sylwia Grzeszczak. Znakomita wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Po koncercie, na zakończenie dnia – tradycyjnie dyskoteka - „pod chmurką” do godz 01:00.

29 lipca - niedzielne spotkanie na plaży trawiastej również rozpocznie się od godz. 15:00 zabawami z Frajdą dla najmłodszych. Natomiast o godz. 15:30 teatr Kultureska porwie dzieci w wir „Bajecznej fiesty” - interaktywnego spektaklu, w którym prym wiedzie Jelonek Bronek, Biedronka Ilonka i Pszczółka Julka. Od 17:00 sceną i publicznością zawładnie bijący w ostatnim czasie rekordy popularności Sławomir, a o 19:00 – pochodząca z Gminy Myślenice obdarzona wyjątkowym głosem – Gosia Hodurek. Zwyciężczyni popularnej kiedyś „Szansy na sukces” oraz uczestniczka programów takich jak „Must be the Music” i „Voice of Poland”. O godz 20:30 z mocnym brzmieniem uderzy IRA czyli jeden z najpopularniejszych i najbardziej "kasowych" polskich zespołów lat 90. W niedzielę również kończymy dzień dyskoteką – tym razem tańczymy do północy.

Jednak Myślenicki Festiwal Lata to nie tylko weekend na plaży trawiastej. W piątek 27 lipca o godz. 10:00 na malowanie flagi zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna, a wieczorem o godz. 18:00 na spotkanie z Anną Bielą autorką wystawy 10 ZMYSŁ - Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Tradycyjnie w ramach Kulturalnych Dni Myślenic – odbędzie się również koncert w parku Jordana. O 19:00 na scenie wystąpi Robert Kasprzycki - poeta, pieśniarz, wokalista, muzyk i kompozytor silnie związany z Myślenicami.

W piątkowy wieczór na plaży trawiastej w letnim kinie plenerowym młodsi widzowie zobaczą o godz. 19:00 obsypaną nagrodami animację „Odlot”. Następnie dla starszych kinomaniaków wyświetlone zostaną filmy, które zdobyły najwięcej głosów w ankiecie internetowej: „Chłopaki nie płaczą” i „Planeta singli”.

SPORT
Sobota i niedziela upłyną także pod znakiem sportowych zmagań. O puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice powalczyć będzie można podczas turnieju strzeleckiego (na strzelnicy), a w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Turnieju Badmintona. W sobotę i w niedzielę na Zarabiu na kortach odbędą z kolei się turniej tenisowy w ramach XXXIV Grand Prix Myślenic oraz turniej plażowej piłki siatkowej na plaży trawiastej. O trofea powalczą także wędkarze, którzy w niedzielę z samego rana staną na brzegach stawów w Osieczanach i rzeki Raby.

***
Myślenicki Festiwal Lata
to wydarzenie, które od lat gromadzi tysiące uczestników. Przez dwa dni na terenie całej plaży trawiastej na Zarabiu bawią się zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni. Wieczorne koncerty dają tutaj gwiazdy dużego formatu polskiej sceny muzycznej. Przed myślenicką publicznością na przestrzeni lat wystąpili już m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Margaret, Dżem, Bajm, Maciej Maleńczuk, Hej i Brodka.

Robert KasprzyckiFuture FolkSylwia GrzeszczakSławomirIra