LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

czwartek, 01 października 2020

Oliver Gajdowski najszybszy w Myślenickim Biegu Ulicznym!

Nie w marcu, a we wrześniu i w specjalnym reżimie sanitarnym organizatorom udało się zorganizować kolejną edycję Myślenickiego Biegu Ulicznego. Nie ulicami Zdrojową i Parkową, a po ścieżce pieszo-rowerowej z podziałem na grupy – tak biegacze rywalizowali w szóstej edycji dorocznej imprezy biegowej w Myślenicach.

Najszybszy na mecie 10-kilometrowej trasy był Olivier Gajdowski z Krakowa, który ukończył bieg w czasie 32 minut i 16 sekund. Drugie miejsce zajął Emil Drabik z Mszany Dolnej (czas 32:25.7), a na najniższym stopniu podium uplasował się Rafał Sułkowski z Limanowej (czas 33:43.6). Co ciekawe wszystkie pięć poprzednich edycji Myślenickiego Biegu Ulicznego wygrał Adam Czerwiński z Czasławia, który w tegorocznym biegu nie wystartował. Wśród kobiet zwycięstwo i złoty medal zgarnęła Magdalena Nabielec z Krakowa, która na mecie znalazła się po 37 minutach i 40 sekundach od startu, wyprzedzając o niespełna trzy minuty Annę Luty-Legutko (czas 40:07.4) oraz Aleksandrę Śnioch (czas 41:15.1).

Najszybsi wśród Myśleniczan

Wysokie ósme miejsce wśród kobiet zajęła Kaja Milanowska-Zabel z Myślenic (czas 42:56.7), na 23. pozycji bieg ukończyła Marta Papierz z Myślenic (czas 45:41.2), a 29. była Barbara Fornalik z Krzyszkowic (czas. 46:34.6). W kategorii mężczyzn myślenicką klasyfikację wygrał Robert Sentysz, który w ogólnym rozrachunku był 37. z czasem 37:47.6. Kolejnym reprezentantem Gminy Myślenice w męskim ściganiu był Piotr Piszczek z Głogoczowa (czas. 40.01.1), a za nim Tomasz Dyrda z Myślenic (40.05.1) oraz Mateusz Ćwierz z Borzęty (40.08.5).

Łącznie w zawodach wystartowało blisko 800 biegaczy, którzy byli podzieleni na pięć serii startowych z uwagi na reżim sanitarny spowodowany pandemią koronawirusa. Miasto i Gmina Myślenice było jednym z partnerów wydarzenia, a honorowy patronat nad VI. Myślenickim Biegiem Ulicznym sprawował burmistrz Jarosław Szlachetka.