LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

poniedziałek, 06 marca 2023

Pobiegli Tropem Wilczym już po raz szósty - wygrywają Michał Górka i Iwona Piekarz

W iście zimowej scenerii, w kompleksie leśnym Uklejna, odbyła się szósta lokalna edycja Biegu Tropem Wilczym, organizowanego przez Gminę Myślenice przy wsparciu Nadleśnictwa Myślenice oraz TG Sokół Myślenice. Bieg przeprowadzono na dwóch dystansach - trasa główna na 10 kilometrów i trasa honorowa na 1963 metry. Ideą zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o niepodległości Polski w powojennym podziemiu antykomunistycznym.

Najszybciej główny dystans pokonał Myśleniczanin Michał Górka (czas 44 minuty 31 sekund), wyprzedzając Mateusza Łaskiego (45:02) i Marcina Sałacha (45:14). W kategorii kobiet zwyciężyła Iwona Piekarz (54:16), przed Aleksandrą Ziębą (56:22) i Bożką Sikorą (58:30). Wszyscy otrzymali z rąk burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki nagrody rzeczowe oraz okazałe puchary.

Na dystansie honorowym pierwszy był Bolesław Kasperek, drugi Mariusz Pustuła, a trzeci Konrad Zawadzki. Kategorię kobiet na dystansie 1963 metry wygrała Katarzyna Zięba przed Pauliną Pawłowską-Jurek i Magdaleną Obajtek. Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy!

Na starcie zameldowało się ponad 120 biegaczy, co jest rekordową frekwencją myślenickiego biegu, a datki serca od biegaczy i osób wspierających zostały przeznaczone na zbiórkę charytatywną Memoriału im. Stacha Cichonia dla Frania Foremnego i Mateusza Chrobaka. Łącznie zebrano 3356 zł i 20 euro.