LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 05 maja 2021

Burmistrz przekazał 50 tys. zł na karetkę dla Malty

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Małgorzatą Jaśkowiec przekazał w formie nagrody 50 tysięcy złotych na zakup karetki dla myślenickiego Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna. Ratownicy wolontariusze z Malty zbierają fundusze na nową karetkę, gdyż poprzedni ambulans spłonął w marcu bieżącego roku.

Każdy może wesprzeć zbiórkę w serwisie zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/maltamed

- Wydawało się, że nic gorszego niż 2020 rok nas długo nie spotka. Od początku pandemii COVID-19 zajmujemy się głównie transportem medycznym dla osób zakażonych koronawirusem. Noc z 10 na 11 marca okazała się dla nas tragiczna - jechaliśmy naszym ambulansem, który nagle stanął w ogniu. Na szczęście zachowaliśmy zimną krew i tylko dzięki opanowaniu naszych wolontariuszy nikomu nic się nie stało. Udało nam się uratować profesjonalne wyposażenie, ale ambulans nie nadaje się do użytku. Potrzebujemy Waszej pomocy, by nadal móc pomagać innym – czytamy na stronie zrzutki.

Symboliczny czek nagrody burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki odebrał w imieniu Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Tomasz Śmietana.