LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 12 lutego 2024

Czwarte urodziny Dziennego Domu „Senior +” w Myślenicach

Dzienny Dom Senior + w Myślenicach działa już od czterech lat! Z okazji rocznicy utworzenia placówki, w siedzibie zlokalizowanej w budynku Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy ulicy Średniawskiego odbyła się uroczystość, w której udział wzięli sami seniorzy, pracownicy ośrodka oraz zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka wspólnie ze swoim zastępcą Mateuszem Sudrem.

Spotkanie z okazji czwartych urodzin Dziennego Domu „Senior +” było idealną okazją do podsumowania pierwszych lat działalności placówki, które obfitowały w wiele inicjatyw oraz ważnych wydarzeń z udziałem myślenickich seniorów. Obecni odśpiewali wspólnie „Hymn seniorów”, po czym przyszedł czas na życzenia i podziękowania skierowane przez zaproszonych gości do pracowników, kierownictwa oraz podopiecznych Dziennego Domu „Senior +”. Całość wydarzenia zwieńczył występ artystyczny nawiązujący do ubiegłych czterech lat działalności ośrodka w wykonaniu seniorów oraz kadry opiekunów, a po nim seniorzy wręczyli zaproszonym gościom pamiątkowe upominki. Urodzinowa uroczystość nie mogłaby obyć się bez tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.

Dzisiejsza czwarta rocznica jest okazją do wyrażenia wdzięczności seniorom za otwartość i chęć dzielenia się cennym doświadczeniem, a także pracownikom za nieocenione zaangażowanie, pomysłowość i troskę o najstarszych mieszkańców gminy. Dzisiaj nie wyobrażam sobie Myślenic bez tego typu miejsca. Działania dla seniorów będą przez nas jako samorząd rozwijane – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

W wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Mateusz Suder, poseł na Sejm RP, Władysław Kurowski, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Robert Bylica, kierownik stacji opieki Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Mariusz Ślusarczyk, proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach, ks. Zbigniew Balon oraz dyrektor Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Małgorzata Aleksandrowicz.