LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 09 czerwca 2021

Dokończono ogólnodostępne boisko do piłki nożnej Orła Myślenice

W kwietniu przekazano plac budowy, a z końcem maja oficjalnie odebrano i oddano do użytku ogólnodostępne boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, które powstało w kompleksie sportowym Orła Myślenice. To realizacja projektu z trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Odbiór prac z udziałem przedstawiciela wykonawcy oraz inspektora nadzoru odbył się w obecności burmistrza Jarosława Szlachetki, prezesa zarządu Orła Myślenice Edwarda Łapy, a także naczelnik Wydziału Inwestycji UMiG Agnieszki Światowiec wraz z Tomaszem Sólnicą oraz Arturem Góralikiem, którzy nadzorowali przebieg prac z ramienia urzędu.

- To kolejna inwestycja, która posłuży rozwoju lokalnych talentów piłkarskich nie tylko z klubu Orzeł Myślenice, ale również całej okolicy. Gratuluję klubowi z Dolnego Przedmieścia działania w kierunku rozwoju swojej bazy i cieszę się, że nasza baza sportowo-turystyczna wciąż się powiększa. Niedawno do realizacji zleciłem projekt rozbudowy skateparku oraz budowę pumpracka na Zarabiu, których montaż finansowy zapewnią środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie Orła Myślenice ma obecnie wymiary 60 na 40 metrów. Projekt dokończenia boiska w Budżecie Obywatelskim zdecydowanie wygrał głosowanie w myślenickim Okręgu nr 2. Wartość całej inwestycji opiewała na kwotę 226 800 zł, przy czym 158 121,00 zł pokryły środki z Budżetu Obywatelskiego, a pozostałą część środki z miejskiego budżetu.