Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 14 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej - spotkanie w Muzeum Niepodległości

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Jarosław Szlachetka w obecności posła na sejm RP Władysława Kurowskiego spotkał się z dyrektorami, nauczycielami oraz nauczycielami emerytowanymi z gminnych placówek oświatowych. Spotkanie w Muzeum Niepodległości w Myślenicach było okazją do wręczenia nagród i podziękowań dla pedagogów zarówno czynnych zawodowo, jak i tych, którzy w tym roku przeszli na zasłużoną emeryturę.

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli od posła Władysława Kurowskiego oraz burmistrza Jarosława Szlachetki, a następnie wręczono pamiątkowe listy gratulacyjne oraz kwiaty dla 31 nauczycieli pracujących w placówkach oświatowych na terenie Gminy Myślenice. We wręczeniu nagród brała udział także naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu – Małgorzata Ciemińska.

- Dziękuję wszystkim pracownikom oświaty za Waszą wytężoną pracę z dziećmi i młodzieżą na terenie Miasta i Gminy Myślenice. W szczególności za przystosowanie się do pracy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii koronawirusa. Każdy z nas stawia czoła nowym wyzwaniom, a zarówno nauczyciele, wychowawcy, jak i samorząd i pracownicy Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, czy Zakładu Ekonomiki Oświaty musieliśmy zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju edukacyjnego naszych uczniów. Dbamy o to przez odpowiedni rozwój infrastruktury naszych placówek, przeprowadzamy kolejne konieczne remonty, ale także dajemy możliwość pogłębiania wiedzy nauczycielom chociażby przez realizację projektu Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa tegoroczne spotkanie miało bardziej kameralny charakter niż w ubiegłych latach, a na zakończenie życzenia dla nauczycieli złożyła naczelnik wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

- Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nauczycielom, Pracownikom Obsługi i Administracji życzę dużo zdrowia, wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Satysfakcji z pracy zawodowej, która jest źródłem działania, bo “żyć to działać, to rozsiewać po świecie: talent, energie, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym (Wł. St. Reymont)" - Małgorzata Ciemińska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.