Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

sobota, 08 sierpnia 2020

Festiwal Sportów Ekstremalnych Extreme Jam powraca do Myślenic!

W weekend 8-9 sierpnia na myślenickim Zarabiu odbędzie się Extreme Jam 2020, czyli Festiwal Sportów Ekstremalnych współorganizowany przez Miasto i Gminę Myślenice. Impreza z uwagi na pandemię koronawirusa odbędzie się w innej formule niż pierwotnie zakładano, ale zarówno widzowie jak i uczestnicy nie będą mogli narzekać na dawkę adrenaliny!

G-Shock Extreme Jam 2007 przeszedł do historii jako największa swego czasu impreza skupiająca sporty ekstremalne w Polsce. Wydarzenie przyciągnęło wtedy do Myślenic tysiące pasjonatów sportu i muzyki. Festiwal miał powrócić w pełnym wymiarze już w czerwcu tego roku, ale obostrzenia epidemiologiczne niestety pokrzyżowały plany organizatorów.

- Extreme Jam 2020 odbędzie się w wersji okrojonej i dostosowanej do bieżących nakazów sanitarnych. Festiwal przekuty został w format rozgrzewki przed pełną wersją, która planowana jest w przyszłym roku. To będzie taki przedsmak, nazwijmy go „Extreme Jam - warm up". Na pewno będzie miło, przyjemnie, plażowo. Pełny relaks z subtelną porcją adrenaliny dla dużych i małych, a to z czego musieliśmy zrezygnować, prezentować będziemy jako zapowiedzi pomiędzy tegorocznymi punktami programu – mówi Tomasz Kubik z ​Fundcji Silva Rerum, organizator imprezy

Pierwszym z nich będzie WAKEBOARDING,  spektakularne pokazy na rzece Rabie, a w ramach nich zawody na najlepszy trik, które rozegrają się wieczorem przy specjalnych efektach świetlnych i muzyce. Warto wspomnieć o prestiżowych zawodach Dj’skich IDA, gdzie na specjalnej scenie muzycznej usytuowanej w pobliżu rzeki i knajpki Lato Na Zarabiu rozegrana zostanie bitwa dj’ska o tytuł Mistrza Polski w Scratchowaniu.

Dalej w programie dla szerszego grona zainteresowanych przygotowaliśmy zawody kajakowe z mnóstwem ciekawych nagród oraz biegi przeszkodowe dla dzieci NINJA KIDS.

Całości dopełni coroczna akcja graffiti na murkach nad Jazem oraz muzyka grana w tle przez najlepszych dj’ów. 

W tegorocznych planach było o wiele więcej mocno adrenalinowch akcentów, hektolitry potu wliczone były w koszt tego przedsięwzięcia. Poza zawodami między innymi miała mieć miejsce zawody Enduro MTB czy Downhill na Górach Chełm i Uklejna. W skład festiwalu miały wejść także międzynarodowej rangi zawody rowerowe kategorii MTB Dirt, a równolegle Puchar Polski Trial, biegi górskie, biegi OCR, zawody deskorolkowe, zawody Pumptrack, scena muzyczna, jeden z największych w Polsce projektów Street Art, aż po zlot Foodtrucków i inne akcje uzupełniające w tym ekologiczna.

- Dołożymy wszelkich starań by całość ujrzała światło dzienne już w czerwcu 2021, a tymczasem zapraszamy nad Rabę na tegoroczny Jam nad Jazem – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Główny sponsor imprezy:
Miasto i Gmina Myślenice

Organizator:
Fundcja Silva Rerum

Partnerzy:
IDA Poland, Wakepro, Wakepark Kraków, Swell, Zooteka, Bullet Run Polska, Lato Na Zarabiu

Partnerzy medialni:
RMF MAXXX, ITV Myślenice, Gazeta Myślenicka, Portal Myślenicka24, Freestyle.pl

Sponsorzy:
Konfliktshop.pl, Magma Bags & Dj Accesories, Volcom, Gorący Potok, Kubota, Drew Farb, Cukiernia Dziadkowiec, Pizzeria Camorra, Mr. Piaggio

Głównym sponsorem imprezy jest Miasto i Gmina Myślenice

Program EXTREME JAM 2020

SOBOTA 8.08

10.00 - 18.00 Street Art nad Jazem
12.00 - 19.00 Bieg Przeszkodowy dla Dzieci „Ninja Kids”
17.00 - 20.00 Mistrzostwa Polski Dj’ów Scena „Lato Na Zarabiu”
16.00 - 20.30 Freestyle Wakeboarding Session
20.30 - 21.30 Lights & Music Wakeboarding Best Trick Show
21.30 - 24.00 Afterparty „Lato Na Zarabiu"DJ Daaz (otwarta przestrzeń leżakowa)

NIEDZIELA 9.08

11.00 - 15.00 Freestyle Dj Session / IDA Scratch Session
12.00 - 18.00 Bieg Przeszkodowy dla Dzieci „Ninja Kids”
14.00 - 16.00 Kajakowy Wyścig Dla Każdego
18.00 - 22.00 Afterparty Lato Na Zarabiu

WAKEBOARDING - rzeka Raba powyżej Jazu (vis a vis  Lato Na Zarabiu)

Wakeboarding to niezwykle spektakularna dyscyplina sportowa. Nasze pokazy zaplanowaliśmy w pierwszy dzień Extreme Jam. W sobotę zorganizujemy je po zmroku przy udziale specjalnego oświetlenia i oprawy muzycznej. Zawodnicy rywalizować będą o nagrody ufundowane przez: termy Gorący Potok, firmę Volcom oraz 1000 zł i specjalne trofeum „Myślenice Extreme Jam Wakebaording Best Trick” ufundowane przez Miasto i Gminę Myślenice. Organizatorzy liczą na powrót tej dyscypliny podczas Festiwalu Extreme Jam 2021. Partnerami technicznymi strefy wakeboard jest Wakepark Kraków oraz Wakepro.eu

KAJAKOWY WYŚCIG DLA KAŻDEGO - rzeka Raba powyżej Jazu (vis a vis  Lato Na Zarabiu)

Wypożyczalnia kajaków przy specjalnie pogłębionym fragmencie Raby to jedna z atrakcji kąpieliska na Zarabiu. Zawody nie są skierowane do profesjonalistów, a do zwykłych użytkowników plaży. Ma to być zabawa dla każdego. Formuła wyścigu przewiduje jednoczesne starty 2 osób rywalizujących na krótkim dystansie. Zwycięzcy otrzymają drobne upominki od Gminy Myślenice, bony na klapki Kubota, karnety wstępu do term Gorący Potok oraz bony na lody Mr. Piaggio.

GRAFFITI JAM - coroczna tradycja, Murki na Jazem

Imprezy organizowane przez Fundację Silva Rerum / Murale Zooteka od lat wiążą się z odmalowaniem w atrakcyjne graffiti murków nad Jazem.  Zooteka na stałe opiekuje się też boiskiem, które co roku zyskuje nowe, atrakcyjne barwy. Podczas Extreme Jam ściany oraz płyta boisk ponownie przybiorą nowych kolorów dzięki wsparciu oficjalnego dystrybutora farb w spray’u  Montana Konflikt Shop oraz firmie Drew Farb. Do udziału w akcji graffiti zaproszeni zostali najlepsi w Małopolsce artyści Street Art.

STREFA MUZYCZNA / Mistrzostwa Polski Dj’ów IDA 2020

Fundacja Silva Rerum to organizator prestiżowych Mistrzostw Świata IDA. Impreza od 14 lat organizowana jest w Krakowie. Jej częścią są Mistrzostwa Polski Dj’ów, które w tym roku rozegrane zostaną na specjalnej scenie podczas Extreme Jam nad Jazem.Wydarzenie będzie jednym z ciekawszych punktów harmonogramu Extreme Jam. Zawodnicy z całej Polski zawalczą o tytuł Mistrza kraju w kategorii Scratch. Warto dodać, że Polacy mają na swoim koncie najwięcej tytułów Mistrza Świata w tej właśnie kategorii. Do Myślenic zjadą z tej okazji najlepsi turntabliści z Polski. Zwody poprzedzi największa w kraju „scratch sesja” podczas której wszyscy dj’e zagrają wspólnie do różnych podkładów muzycznych. Sponsorem nagród IDA POLAND 2020 jest firma Magma Bags & Dj Accesories oraz Pizzeria Camorra.  Zwycięzca zawodów otrzyma też prestiżową „złotą płytę”.

NINJA KIDS - bieg przeszkodowy dla dzieci

Popularność polsatowskiego programu Ninja Warrior zainspirowała nas do organizacji mini - begu dla dzieci NINJA KIDS. Trasa biegu o długości około 800 m znajdować się będzie w bliskiej odległości od sceny głównej imprezy. Biegi organizowane będą na specjalnym torze na którym znajdą się liczne przeszkody dostosowane do udziału najmłodszych.  Każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma specjalny medal i drobne upominki w tym słodki poczęstunek od Cukierni Dziadkowiec. Bieg odbywa się we współpracy z Bullet Run Polska

 AFTERPARTY Lato Na Zarabiu

Zaraz po zakończeniu Mistrzostw Polski Dj’ów scenę przejmie Dj Daaz - jeden z najlepszych „party rockerów” w Polsce. 

Daaz zagra do wieczornych pokazów specjalnych Wakeboard Lights & Music Best Trick Show oraz poprowadzi muzyczne Afterparty w Lato Na Zarabiu. Dj Daaz, pochodzi z Krakowa. Na dj’skiej scenie działa od ponad dekady. Swoje sety prezentował w klubach w Polsce, jak również poza granicami kraju (Austria, Włochy, Litwa). Nie obce są mu również duże festiwalowe sceny: Opener, Up To Date, Granatos Live (Litwa).Od 2014 r. współpracuje z telewizją TVN, gdzie jest odpowiedzialny za oprawę muzyczną podczas konferencji jesiennych i wiosennych „ramówek”. Na swoim koncie ma również występy na najbardziej prestiżowych zawodach dj’skich w kraju: kilkukrotne wicemistrzostwo Polski w zawodach IDA, dwukrotnie występował w finałach RedBull 3Style w Polsce (top 6). W 2018 był oficjalnym Dj’em jednej z największych tras w historii polskiej muzyki pop. Rozgrzewał hale i areny przed koncertami „Małomiasteczkowej Trasy”Dawida Podsiadło.

W Lato Na Zarabiu możemy się spodziewać największych hitów zmiksowanych z największą dj’ską precyzją.