LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 03 sierpnia 2020

Garmin Ultra Race Myślenice: Biegacze zmierzyli się z górskimi trasami

O górskich biegach ultra można na pewno powiedzieć, że są ekstremalnym wyzwaniem. W pierwszy weekend sierpnia na myślenickim Zarabiu startowała druga edycja Garmin Ultra Race 2020, będąca jednocześnie pierwszym etapem cyklu biegów, które odbędą się w tym roku w Radkowie i Gdańsku.

- Gratuluję wszystkim, którzy podjęli się wyzwania i pomimo upalnej pogody pokonali każdą z wymagających tras tegorocznego Garmin Ultra Race w Myślenicach. Cieszę się, że o koronę króla GUR startowali także myśleniczanie i zajmowali miejsca na podium zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. W dwudniowej imprezie wystartowało ponad 400 zawodników na trzech dystansach, a trasy w górskim terenie o dystansie 54 kilometrów, 27 kilometrów, czy nawet 13 kilometrów z pewnością są ekstremalnym wyzwaniem – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Pierwszego dnia zawodów to właśnie burmistrz Jarosław Szlachetka dekorował zawodników, którzy zmagali się na trasie 54 kilometrów. Królem Garmin Ultra Race został Sławomir Gawlik, który pokonał dystans w czasie 5 godzin i 20 minut. Tuż za nim uplasowali się Piotr Huzior i Łukasz Szaporów. Wysokie drugie miejsce wśród kobiet zajęła zawodniczka TKKF Uklejna Bożena Sikora, która co prawda o pół godziny dłużej pokonywała trasę niż zwycięska Sylwia Sendek, jednak dało to drugie miejsce wśród kobiet. Trzecia była Anna Brydniak.

Na dystansie 27 kilometrów brązowy medal w kategorii mężczyzn zdobył Robert Sentysz, znany ze zwycięstwa w Narodowym Biegu Stulecia Odzyskania Niepodległości w Myślenicach. Przed nim plasowali się zwycięzca Paweł Klicz oraz srebrny medalista Piotr Kostela. Wśród kobiet wygrała Edyta Lewandowska, reprezentantka Polski w lekkiej atletyce, specjalistka biegów długodystansowych i mistrzyni Polski w maratonie. Wyprzedziła Sylwię Jabłońską oraz Iwonę Kąś.

Najkrótszą trasę mierzącą 13 kilometrów w czasie 59 minut i 1 sekundy pokonał Emil Drabik z Mszany Dolnej, wyprzedzając o minutę Marcela Fabiana i o 5 minut Michała Wojtona. Na podium kobiet znalazła się Sylwia Góralik, reprezentująca TKKF Uklejna Myślenice, przegrywając tytuł królowej GUR o zaledwie 6 minut z Jolantą Papiór. Trzecie miejsce zajęła Urszula Zywer. Podczas niedzielnej dekoracji nagrody najlepszym biegaczom wręczali zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder oraz naczelnik Wydziału Strategii Promocji i Rozwoju Gospodarczego UMiG Myślenice Barbara Bylica. Urząd Miasta i Gminy Myślenice był współorganizatorem tego wydarzenia.