LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 10 listopada 2022

Hubert Strzelec wicemistrzem polski w Judo

W dniach29-30 października w Kielcach odbyły się dwudniowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. W turnieju wystartowało 546 judoków reprezentujących 147 klubów z całej Polski. Huber Strzelec zdobył tytuł Wicemistrza Polski!

Zawody przeprowadzono w hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie do walki o medale Mistrzostw Polski stanęła czteroosobowa drużyna trenera Wiktora Siłuszyka w składzie Amelia Różańska, Milan Ostafin , Hubert Strzelec, Jakub Sala.

Najlepiej z pośród naszych zawodników spisał się Hubert Strzelec, który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki w kategorii 81 kg, awansując do finału, gdzie po zaciętym pojedynku przegrał z zawodnikiem UKS PCS Warszawa, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski. Złoto było w zasięgu naszego zawodnika, ale srebrny medal to też wspaniałe osiągnięcie.

Drugie miejsce na podium Mistrzostw Polski to jak na razie największy sukces 15 latka z Jasienicy, który swoją przygodę z judo zaczął pięć lat temu gdy trafił pod opiekę trener Sylwii Siłuszyk oraz trenera Wiktora Siłuszyka od tego czasu zdobył wiele medali reprezentując Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ i miasto Myślenice.  Hubert już 17 listopada stanie przed szansą na kolejny medal Mistrzostw Polski, tym razem startując jako reprezentant naszego województwa w Wojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Polski. Życzymy powodzenia.
Pozostałym zawodnikom SOKOŁA brakło trochę szczęścia.

W kategorii 66 kg blisko strefy medalowej był Jakub Sala, który zaczął swoje zawody od efektownych zwycięstw lecz w trzecim pojedynku doznał kontuzji nadgarstka co uniemożliwiło mu dalszą walkę w turnieju.
Pomimo dobrej postawy Amelia Różańska (57kg) oraz Milan Ostafin (50kg), nie awansowali do strefy punktowanej.

Ogromne brawa dla wszystkich naszych zawodników startujących w Mistrzostwach Polski, którzy w każdym swoim pojedynku walczyli z ogromnym zaangażowaniem i na sto procent swoich umiejętności. Wielkie gratulacje  i podziękowania należą się również trenerowi Wiktorowi Siłuszykowi, który dzięki swojej pracy i zaangażowaniu na treningach doprowadził swojego wychowanka na podium Mistrzostw Polski przerywając tym samym serię piątych miejsc jakie od kilku lat zdobywali nasi zawodnicy na zawodach rangi mistrzowskiej. Brawo Sokoły.

Na zdjęciu od lewej Milan Ostafin, Amelia Różańska, trener Wiktor Siłuszyk, Hubert Strzelec, Jakub Sala.