LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 23 listopada 2022

II miejsce uczniów z Borzęty w HackYeah - największym hackathonie w Europie

Co to był za weekend! W HackEdu wzięły udział setki osób z różnych zakątków Polski - uczniowie, nauczyciele, mentorzy, edukatorzy, eksperci z branży edukacyjnej i przedstawiciele biznesu. Innowacyjni i kreatywni – tacy właśnie są uczniowie z Borzęty, którzy zajęli II miejsce w Polsce podczas największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah powered by GovTech Polska, w trakcie którego stworzyli lekcję pt.: "Przeszłość w przyszłości" z wykorzystaniem sprzętu z katalogu wyposażenia Laboratoriów Przyszłości.

W rywalizacji wzięło udział 19 zespołów uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z całej Polski. Oliwia Suder, Laura Figuła, Julia Kasperek, Konrad Bartosz i Kacper Jasek serdecznie gratulujemy sukcesu! 

Z wyzwaniem polegającym na stworzeniu wymarzonej lekcji z Laboratoria Przyszłości zmierzyli się najlepsi uczniowie, których świat nauki motywuje każdego dnia. Emocje i zaangażowanie towarzyszące pracy nad projektami były na najwyższym poziomie. Do wygrania były laptopy, tablety i smartwatche. 

W wolnym czasie uczestnicy mogli skorzystać również z dodatkowych atrakcji, wśród których znalazły się pokazy, warsztaty, konkursy oraz strefa partnerów i strefa gier.