LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 14 września 2021

Kolejne upamiętnienie w SP2. Gorliwy patriota, dyrektor Józef Bicz

Przypominamy i doceniamy osobę oraz pamięć o dyrektorze Józefie Biczu. To kolejna wybitna postać, której imię pozostanie na zawsze nie tylko w kontekście pamięci, ale przede wszystkim jako stały element honorowego miejsca w szkole, w formie tablicy pamiątkowej.

To właśnie dzięki dyrektorowi Biczowi patronem szkoły po dziś dzień pozostają heroiczni obrońcy Westerplatte.

"Cieszę się na tak licznie zgromadzoną młodzież. Proszę byście zawsze pamiętali o wychowawcach i pedagogach pracujących i tworzących historię tej szkoły, historię naszego miasta. Pamiętajcie także o swoich dzisiejszych pedagogach, o tych, którzy razem ze wspominanym tutaj dyrektorem Biczem, nadal tworzą kolejne etapy dziejów historii. Bardzo serdecznie dziękuję całemu gronu pedagogicznemu, rodzicom i Wam drodzy uczniowie za to, że po raz kolejny upamiętniamy osobę, która była związana z tą szkołą i oddała najlepszy okres swojego życia właśnie tej placówce" - mówił w czasie uroczystości burmistrz Jarosław Szlachetka

Jak wspominają mieszkańcy Józef Bicz był osobą skromną i chętną do integracji ze szkolną młodzieżą. Niejednokrotnie podczas uroczystości z westchnieniem wspominano lekcje przeprowadzane przez dyrektora, które wnosiły nie tylko ogromną ilość wiedzy w codzienną edukację uczniów, ale dawały też bardzo cenne wskazówki praktyczne.
Na uroczystości obecna była małżonka Stanisława Bicz, która wspólnie ze synem Tomaszem Biczem oraz burmistrzem Jarosławem Szlachetką dokonali odsłonięcia tablicy pamiątkowej.