LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 11 stycznia 2022

Wiceburmistrz przekazał oczyszczacze powietrza

Po raz kolejny Gmina Myślenice zakupiła oczyszczacze powietrza, które zostały przekazane do gminnych przedszkoli. Tym razem zakupiono ostatnie 9 sztuk dla oddziałów przedszkolnych, w których jeszcze brakowało tych urządzeń. Koszt oczyszczaczy powietrza GREE Eagle model: GCF350ASNA wyniósł 10 848,60 zł. W 2020 gmina zakupiła 32 oczyszczacze na kwotę 43 200 zł. zaś w roku 2021 - 27 sztuk oczyszczaczy na kwotę 29 899,00 zł co daje łącznie 68 sztuk oczyszczaczy opiewających na kwotę prawie 84 tysięcy zł.

W dniu dzisiejszym Zastępca Burmistrza Mateusz Suder oraz Sekretarz Gminy Robert Pitala odwiedzili 4 z wymienionych niżej placówek, których to dyrektorzy odebrali nowe egzemplarze oczyszczaczy, a były to Przedszkole Samorządowe nr 8 w Myślenicach, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Myślenicach, Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach.

Lista placówek, którym w najbliższych dniach przekazane zostaną jeszcze pozostałe zakupione oczyszczacze powietrza:

-Przedszkole Samorządowe nr 4 w Myślenicach 
Myślenice, ul. Joselewicza 1

-Przedszkole Samorządowe nr 6 w Myślenicach
Myślenice, ul. Ogrodowa 7

-Przedszkole Samorządowe w Bęczarce 
Bęczarka 140

-Przedszkole Samorządowe w Jaworniku 
Jawornik 172

-Szkoła Podstawowa w Zasani- Oddział Przedszkolny 
Zasań 91

Cieszę się że udało nam się wyposażyć wszystkie nasze przedszkola i żłobek w profesjonalne oczyszczacze powietrza, które od teraz dostępne będą w każdej sali w której uczą i bawią się dzieci. Od początku kadencji było to dla nas jedno z zadań priorytetowych, które na dzień dzisiejszy zrealizowaliśmy kompleksowo – mówi wiceburmistrz Mateusz Suder.

Niewątpliwie jest to kolejny zdecydowany krok w stronę walki z zanieczyszczeniami powietrza oraz działanie profilaktyczne w dobie pandemii Covid-19. Przypomnijmy, że dotychczasowe działania podejmowane w gminie stanowią spójną całość programu Eko-Myślenice. Wymienić tutaj można projekt budżetu na rok 2022, w którym planowana kwota zł na kontynuację „Myślenickiego Programu Wymiany Pieców” to 1 000 000 zł. Warto wiedzieć, że do tej pory z pomocą finansową gminy mieszkańcy wymienili 288 szt. ekologicznych źródeł ciepła w ramach „Myślenickiego Programu Wymiany Pieców” w tym: kotły gazowe 248 szt., pompy ciepła 16 szt., kotły na biomasę 24 szt.