LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 13 maja 2022

Konkurs – Historia Zamczyska

Miasto Myślenice ma 680 lat! Skąd wzięły się ruiny w otaczającym je lesie? Jaką historię kryją w sobie tajemnicze pozostałości murów, które nazywamy dziś “Zamczyskiem nad Rabą”?
Podobno pochodzą z XIII wieku i zostały zniszczone na polecenie króla Kazimierza Jagiellończyka. Podobno była to warownia przejęta przez Katarzynę Skrzyńską – dowódcę bandy raubritterów, czyli rycerzy-rozbójników. Tak mówi legenda. A może ty masz inną wersję wydarzeń? Idź na spacer na Zamczysko, uruchom wyobraźnię – czekamy na twoją opowieść!

Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs literacki na opowiadanie dotyczące oryginalnej historii Zamczyska nad Rabą w trzech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli).
Teksty razem z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać do dnia 29 maja 2022 r. na adres: biblioteka@myslenice.pl , w temacie maila proszę wpisać: “Konkurs – Historia Zamczyska”.

Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki i w Gazecie Myślenickiej, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu BLISKO.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”