LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 13 października 2021

Krzysztof Szpakiewicz oraz Jan Mastela z nagrodami burmistrza w dziedzinie sportu!

Krzysztof Szpakiewicz oraz Jan Mastela otrzymali nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice w dziedzinie kultury fizycznej i sportu za międzynarodowe osiągnięcia w sumo oraz zapasach, a także promocję Gminy Myślenice poprzez reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski.

- Serdecznie gratuluję osiągnięć zarówno Janowi Masteli jak również Krzysztofowi Szpakiewiczowi z KS Dalin Myślenice. Obaj zawodnicy z sukcesami reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach i regularnie sięgają po medale w sumo oraz zapasach, niech przyznana nagroda będzie mobilizacją do dalszej pracy na treningach. Życzę kolejnych sukcesów – mówi burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka.

Jan Mastela w przeciągu ostatniego roku sięgnął między innymi po srebrny medal na Młodzieżowym Pucharze Europy w Sumo na Węgrzech, brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Sumo rozgrywanych w Polsce, piąte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Sumo rozgrywanych w Rozji, złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Sumo w Kwidzyniu, srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Siedlcach.

Krzysztof Szpakiewicz zajął pierwsze miejsce spośród zawodników Gminy Myślenice w ogólnopolskiej klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego w roku 2020. Ponadto odnosił sukcesy w sumo na Mistrzostwach Europy Kadetów, Młodzieżowym Pucharze Europy (złoty medal), czy też Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski. W swoim dorobku ma osiem medali w Pucharach Polski Kadetów i Juniorów w sumo, a także cztery złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczone na Pucharach Polski i Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach.